• facebook
 • rss
 • Co czuję w sercu

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 21.10.2015 10:00

  - Napisałem monodram, podejmujący ważną tematykę, jaką jest spowiedź święta - mówi ks. Karol.

  W kościele pw. bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie wystawiono 40-minutowy monodram napisany przez ks. Karola Misiewicza. Z prostej myśli o tym, aby wzruszyć ludzkie serca, przybliżyć im sakrament pokuty, powstała sztuka, w której główną rolę odegrała Anna Symończuk, przy oprawie muzycznej dwóch chórów: Chóru Parafii pw. św. Jana Ewangelisty z Jonkowa i Chóru Warmii i Mazur z Gietrzwałdu.

  - Napisałem monodram, który podejmuje ważną tematykę, jaką jest spowiedź święta. Ta sztuka traktuje o dylematach ludzkich towarzyszących sakramentowi pokuty - mówi ks. Karol. Przewodnim motywem przedstawienia jest ukazanie głębi i wartości spowiedzi, aby widz zechciał wyzbyć się lęku przed wyznaniem, często wstydliwym, trudnym, nawet bolesnym.

  Główną bohaterkę zagrała Anna Symończuk. - Odczucia podczas gry aktorskiej współgrają z tym, co czuję w sercu. Dylematy związane ze spowiedzią towarzyszą wielu katolikom. Te dylematy przez wiele lat towarzyszyły i mnie - wyznaje.

  Ważnym elementem spektaklu jest muzyka chóralna. - Monodram zaczyna się w ciemności, kiedy słuchać, że ktoś wchodzi do kościoła, idzie. To budowanie klimatu i ciekawości, co się będzie działo dalej. Zależało nam na tym, aby ilustracja muzyczna została tak wykonana, aby oddzielała pewne kwestie i problemy nakreślone w tekście. Pieśni są podsumowaniem monologu - mówi Krzysztof Poręba, organista z Jonkowa, który prowadzi parafialny chór.

  Więcej na temat sztuki w najnowszym numerze "Posłańca Warmińskiego" na 25 października.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół