• facebook
 • rss
 • Różaniec w dłoń i marsz

  Łukasz Czechyra

  dodane 24.10.2015 14:21

  Z parafii św. Józefa ruszyły dziś tzw. patrole modlitewne.

  W parafii w każdy ostatni poniedziałek miesiąca odbywają się Msze św. w intencji Olsztyna.

  Od dziś, w każdą sobotę poprzedzającą wspólną modlitwę za Olsztyn, na ulice miast będą także wyruszać patrole modlitewne.

  Uczestnicy pierwszego patrolu spotkali się dziś na porannej Mszy św., dobrali się w pary, wylosowali intencje i udali się na modlitewny spacer z różańcem w ręku.

  - Ci, którzy wylosują szkolnictwo pójdą modlić się pod szkołę, w intencji policji pójdą pod komendę czy posterunek, w intencji parafii będą się modlić pod kościołem. W ten sposób będziemy ogarniać modlitwą różne przestrzenie Olsztyna. Po drodze na pewno spotkamy inne osoby - za nie też będziemy się modlić. Dodatkowo w tym czasie w kościele św. Józefa będzie grupa osłonowa - oni będą się modlić za tych, którzy wyszli na miasto - mówi ks. Sławomir Skorupski, opiekun grupy Odnowy w Duchu Świętym „Owczarnia Pana” z parafii św. Józefa.

  Oprócz modlitwy będzie to też świadectwo wiary, chociaż wiadomo, że nie wszyscy od razu są gotowi i mają w sobie tyle odwagi, by np. przed komisariatem głośno się modlić za policjantów. - Jeśli ktoś ma jakąś obawę może modlić się po cichu czy nawet z różańcem w kieszeni. Najważniejsze, żeby miejsce i ludzie zostali otoczeni modlitwą. Bóg wysłuchuje każdej modlitwy, nawet tej w ciszy - tłumaczy ks. Skorupski. Uczestnicy jednak zaznaczają, że nie ma się co bać. - Jeśli Bóg z nami, to któż przeciwko nam - mówią.

  Do patrolu modlitewnego i do modlitwy za Olsztyn może dołączyć każdy. Najbliższa Msza św. w intencji naszego miasta już w najbliższy poniedziałek, 26 października, tym razem w intencji szkolnictwa, uczelni, nauczycieli i uczniów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół