• facebook
 • rss
 • Młodzież jest wszędzie

  lc

  dodane 05.11.2015 11:25

  Po nocnym czuwaniu i porannej Mszy św. w konkatedrze św. Jakuba symbole ŚDM odwiedziły kolejnych młodych ludzi.

  Symbole Światowych Dni Młodzieży to krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Krzyż został młodzieży podarowany przez św. Jana Pawła II w 1984 r. na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Odkupienia. Znajdują się na nim słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II: "Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie". 

  - Staramy się dotrzeć do jak największej liczby młodych osób, żeby jak najwięcej młodzieży miało szansę zobaczyć krzyż i ikonę, pomodlić się, przytulić. Dlatego odwiedzamy nie tylko parafie czy szkoły, ale będziemy też w areszcie czy szpitalu dziecięcym, tam też są młodzi ludzie - mówi ks. Jarosław Dobrzeniecki.

  W Olsztynie kolejnym miejscem, do którego przyjechały krzyż i ikona były Gimnazjum nr 22 Katolickie oraz XIII Liceum Ogólnokształcące Katolickie w Olsztynie przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Młodzież w procesji wniosła symbole Światowych Dni Młodzieży do kościoła, po czym czuwała przy nich na wspólnej modlitwie różańcowej. Peregrynacja zakończyła się Mszą św. oraz Drogą Krzyżową.

  W samo południe symbole ŚDM odwiedzą areszt śledczy w Olsztynie, następnie przejadą do Szpitala Dziecięcego. Wieczorem będą w parafii św. Franciszka z Asyżu, gdzie o 17.30 nastąpi ich powitanie. Następnie będą Msza św. oraz czuwanie modlitewne - Moc Uwielbiona prowadzona przez zespół "Mocni w Wierze".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół