• facebook
  • rss
  • Uwielbienie pod krzyżem

    lc

    dodane 06.11.2015 11:18

    Symbole Światowych Dni Młodzieży ruszyły w dalszą podróż po archidiecezji warmińskiej.

    Krzyż Młodych oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani peregrynują po archidiecezji warmińskiej od 4 listopada, odwiedziły już Nidzicę oraz wiele miejsc w Olsztynie, dziś mogą się nimi nacieszyć mieszkańcy Ostródy. Ostatnim akcentem w stolicy Warmii i Mazur (przed powrotem w piątek, 13 listopada) było czuwanie w parafii św. Franciszka z Asyżu. W kortowskiej świątyni symbole ŚDM powitali przede wszystkim studenci – po powitaniu krzyzą oraz ikony MB i wprowadzeniu ich do kościoła odbyła się Msza św. a potem nocne czuwanie. Moc Uwielbienia – wspólny śpiew i modlitwę – poprowadził zespół Mocni w Wierze, Drogę Krzyżową poprowadził ks. Piotr Podolak razem z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, w czuwanie włączyli się również stypendyści fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

    Plan dalszej części peregrynacji symboli ŚDM w archidiecezji warmińskiej:

    Piątek, 6 listopada

    15.30 - parafia św. Faustyny w Ostródzie (koronka do Bożego Miłosierdzia)

    18.00 - parafia bł. Hiacynty i Franciszka w Ostródzie

    21.00 - parafia NP NMP w Ostródzie (Apel Jasnogórski i adoracja krzyża)

    Sobota, 7 listopada

    6.30 - Msza Św. w parafii NP NMP w Ostródzie

    9.00 - klasztor mniszek klarysek kapucynek w Szczytnie

    12.00 - parafia św. Marii Magdaleny w Rozogach

    18.00 - parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie

    Niedziela, 8 listopada

    7.00 - Msza Św. w parafii WNMP w Szczytnie

    10.00 - parafia św. Wojciecha w Mrągowie

    17.30 - parafia Matki Bożej Saletyńskiej w Mrągowie (Msza Św., nocne czuwanie)

    Poniedziałek, 9 listopada

    7.00 - Msza św. w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Mrągowie

    8.15 - Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Mrągowie

    11.00 - peregrynacja Symboli ŚDM w szkole w Reszlu

    17.30 - parafia św. Jerzego w Kętrzynie (Msza św., Czuwanie modlitewne)

    Wtorek, 10 listopada

    8.00 - przewiezienie symboli ŚDM do Parafii św. Katarzyny w Kętrzynie (Msza św. z udziałem szkół)

    12.00 - Ukraiński Zespół Szkół w Bartoszycach

    13.30 - parafia św. Jana Ewangelisty i Matki Bożej Częstochowskiej w Bartoszycach

    17.30 - parafia św. Katarzyny w Braniewie (Msza św., Adoracja, Czuwanie modlitewne)

    Środa, 11 listopada

    14.00 - Wyższe Seminarium Duchowne „Hosianum” w Olsztynie

    18.00 - parafia Świętyc Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim (powitanie Symboli ŚDM i modlitwa, Msza św., czuwanie modlitewne)

    Czwartek, 12 listopada

    9.00 - szkoła w Lidzbarku Warmińskim

    12.00 - parafia św. Andrzeja Boboli w Lidzbarku Warmińskim

    17.00 - Msza Św. w parafii Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście

    Piątek, 13 listopada

    8.00 - peregrynacja symboli ŚDM w szkołach w Dobrym Mieście

    11.30 - siostry karmelitanki w Spręcowie

    16.00 - parafia św. Wawrzyńca w Olsztynie – Gutkowo (powitanie Symboli ŚDM i modlitwa prowadzona przez Salezjańskie Centrum Młodzieżowe Oratorium)

    20.00 - parafia Miłosierdzia Bożego w Olsztynie (powitanie Symboli ŚDM, intronizacja krzyża w kościele i modlitwa do 23.00)

    Sobota, 13 listopada

    7.00 - parafia Miłosierdzia Bożego w Olsztynie

    8:00 - parafia Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie (Msza św., Adoracja)

    15.00 - parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie

    18.30 - parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie - Uroczysta Msza św. na pożegnanie symboli ŚDM

    «« | « | 1 | » | »»
    oceń artykuł

    Zobacz także

    Komentowanie dostępne jest tylko dla .

    Reklama

    Zapisane na później

    Pobieranie listy

    Reklama

    przewiń w dół