• facebook
 • rss
 • Wzruszałem się i śmiałem

  Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

  dodane 20.11.2015 09:15

  Jury miało pełne ręce roboty, całe długie dnie i noce czytania.

  W MOK w Olsztynie odbyło się wręczenie nagród XXV Konkursu „O Różę Małego Księcia”.

  - Prowadziłam przez wiele lat klub literacki. To była fantastyczna przygoda. Ale w którymś momencie uświadomiłam sobie, że młodzież jest fajna, ale i dzieci piszą fantastyczne teksty. Pomyślałam, że trzeba zorganizować konkurs dla najmłodszych autorów. Nie wiedziałam tylko, jaki tytuł ma mieć, żeby od razu kojarzył się z literaturą dziecięcą - wspomina Iwona Łazicka-Pawlak.

  Z pomocą przyszła jej olsztyńska poetka Alicja Bykowska-Salczyńska. Podpowiedziała: „W zasadzie, jeśli byłby to konkurs »O Różę Małego Księcia«, to wszyscy wiedzieliby, o co chodzi”.

  Konkurs ma już 25-letnią tradycję. - Cieszę się, że jego prowadzenie przejęła moja wychowanka, Michalina Janyszek. Oby jak najwięcej było w Olsztynie młodych, twórczych ludzi - dodaje. - W tym roku wpłynęło bardzo dużo prac literackich, zarówno poezji, jak i prozy. Nasze jury miało pełne ręce roboty, całe długie dnie i noce czytania - mówi Michalina Janyszek.

  W sali MOK zebrała się liczna grupa młodych literatów. Z niecierpliwością czekali na werdykt jury. - Było 120 prac, każda miała średnio 3-4 strony. Także pracy mieliśmy dużo, ale było to czytanie  wspaniałych prac. Cieszę się, że mogłem to robić, że coraz więcej osób pisze. A poziom jest bardzo wyrównany. Prace są genialne. Wzruszałem się, czasami się pośmiałem - wyjaśnia Piotr Bierżyński, przewodniczący jury.

  Różę Małego Księcia otrzymali: Grzegorz Marcinkiewicz, Zuzanna Zapadka, Aleksandra Kurpiel, Julia Babiarz, Zuzanna Bębnowicz i Julia Wolińska.

  Podczas gali wręczenia nagród zaprezentowano również antologię, w której znajdują się nagrodzone w zeszłym roku utwory laureatów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  • Anna
   06.07.2016 18:38
   Ponieważ nasz prezydent przyznaje się do wiary, ciekawe czy zapyta o obalony przez Tatarów krzyż na Krymie. wszak krzyż nie przeszkadzał nikomu.Polacy także czekają na spotkanie pana prezydenta z rosyjskim przywódcą. Wszak Putin nie zorganizował ISIS , nie finansuje radykałów islamskich, z powodu których znowu maja ginąć Polacy.
  • Rafał
   06.07.2016 18:41
   Znowu antyrosyjskie działania. Po co?
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół