• facebook
 • rss
 • Jerzy Szmit sekretarzem stanu

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 20.11.2015 20:00

  - Będę zawsze mieć na uwadze Warmię i Mazury - deklaruje.

  Jerzy Szmit, były poseł PiS z Olsztyna, otrzymał nominację na sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Jego kandydaturę premier Beacie Szydło przedstawił minister Andrzej Adamczyk.

  W ministerstwie będzie zajmował się przede wszystkim budownictwem drogowym, transportem oraz przewozami pasażerskim.

  - Z wykształcenia jestem geodetą, także zagadnienia inżynierskie związane z budową dróg, ze sprawami transportu, są mi bliskie. Druga sprawa - jestem też magistrem zarządzania, które ukończyłem na Uniwersytecie Warszawskim - wymienia Jerzy Szmit.

  Podkreśla, że jego 35-letnie doświadczenie zawodowe i samorządowe, i poselskie - m. in. jako marszałek województwa, wiceprezydent Olsztyna, czy w administracji rządowej, jako dyrektor generalny urzędu wojewódzkiego - świadczą o jego dobrym przygotowaniu do piastowania tego stanowiska.

  - Przez ostatnie cztery lata, to praca w sejmowej komisji infrastruktury. Byłem też przewodniczącym stałej podkomisji ds. transportu drogowego i drogownictwa. Także można powiedzieć, że przez ostatnie cztery lata odbyłem praktyczne studia w tym zakresie. I jeszcze byłem przewodniczącym zespołu ds. rozwoju Polski Wschodniej, gdzie na sprawy infrastruktury poświęcaliśmy wiele spotkań - wymienia nowy wiceminister.

  Mówiąc o nowych wyzwaniach podkreśla, że najważniejszym zadaniem, nad którym już rozpoczęto pracę, to weryfikacja i urealnienie programu budowy dróg krajowych  przyjęty przez poprzedni rząd.

  - Oczywiście będę zawsze mieć na uwadze Warmię i Mazury, tak abyśmy mogli z tego programu jak najwięcej skorzystać. Mam tu na myśli Drogę Krajową nr 16, która wprawdzie w ogniu kampanii została wpisana jako droga ekspresowa, ale jest to na razie tylko na papierze. Teraz trzeba zadbać o to, żeby była to rzeczywiście droga ekspresowa - mówi Jerzy Szmit.

  Dodaje, że będzie również odpowiedzialny za infrastrukturę lotniczą. – Będę przyglądać się również sprawie lotniska w Szymanach, aby miało ono szansę na dobre funkcjonowanie i rozwój - mówi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół