• facebook
 • rss
 • Parafialne dziesięciominutówki

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 03.12.2015 11:50

  Poprzez sztuki starają się ewangelizować i wzbudzać refleksję.

  Dla parafii pw. bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie ten rok jest wyjątkowy - cała wspólnota świętuje 25. rocznicę jej erygowania.

  Od początku posłaniem duszpasterzy była integracja ludzi, którzy często sprowadzali się do Olsztyna z mniejszych miejscowości. - Tu są blokowiska, w nich jest spora anonimowość. Większość osób nie czuje więzi, zarówno sąsiedzkich, jak i z parafią. Rolą parafii jest być strażnikiem tradycji Kościoła, tradycji narodowej - podkreśla proboszcz ks. Romuald Zapadka.

  Jubileusz powstania parafii to okazja nie tylko do wspomnień, ale i do umocnienia jedności z Chrystusem oraz przypomnienia postaci patronki, bł. Franciszki Siedliskiej. - Byliśmy na pielgrzymce w miejscu jej narodzin i wychowania, w Roszkowej Woli i Żdżarach - mówi proboszcz.

  W parafii odbyły się również misje, prowadzone w stylu ewangelizacyjnym jako zwieńczenie jubileuszu, które zakończyły się Mszą św. odpustową pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego.

  Podczas misji zaprezentowały się wspólnoty działające w parafii. - Ich świadectwa miały szczególne znaczenie. To podsumowanie naszej pracy duszpasterskiej, ale też i spojrzenie w przyszłość, zachęta ku temu, by do nich wstąpić - mówi ks. Romuald.

  A wspólnot jest wiele, poprzez Ruch Domowego Kościoła, Odnowę w Duchu Świętym, Żywy Różaniec, Akcję Katolicką, Parafialny Zespół Caritas, Krąg Biblijny, po Oazę dzieci i młodzieży, dziecięce koło misyjne, grupę ewangelizacyjną, schole i grupę teatralną młodzieży. - Od lat kierujemy się zasadą, że parafia to wspólnota wspólnot - dodaje.

  Wiele czasu w pracy duszpasterskiej kapłani poświęcają młodzieży. - Założyłem grupę teatralną, bo jestem trochę artystą - uśmiecha się ks. Karol Misiewicz. Młodzi zaczęli działać przy parafii. - Poprzez sztuki staramy się ewangelizować, przekazywać ważne dla nas wartości, wzbudzić refleksję nad czynami i całym życiem - opowiada ks. Misiewicz. Dziś tradycją w parafii są tzw. dziesięciominutówki, czyli krótkie spektakle, niedzielne scenki ewangelizacyjne prezentowane przed Mszą św.

  Ks. Romuald Zapadka podkreśla ogromną rolę pracy duszpasterskiej wikariuszy, którzy przez 25 lat posługiwali w parafii.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół