• facebook
 • rss
 • Ważniejsza część życia

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 08.12.2015 17:05

  Dzięki tej inicjatywie odwdzięczają się karmelitankom za modlitwę.

  Po południu Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny zamieniła się w miejsce kiermaszu. Z ławek powstały stoiska, na których uczniowie poustawiali ozdoby choinkowe i bożonarodzeniowe. W jednej z sal lekcyjnych powstała kawiarenka, gdzie można było zjeść ciasto, wypić kawę lub herbatę.

  Wchodzące do szkoły osoby witało hasło: „Co mamy, to damy”. - Jest to już trzeci kiermasz. Jaki jest jego cel? Nie ma jednego - śmieje się Lidia Kozłowska z rady rodziców przy Katolickiej Szkole Podstawowej im. Świętej Rodziny. I opowiada o tym, że zebrane pieniądze w całości przekazywane są siostrom karmelitankom z klasztoru Świętej Trójcy i Bożej Rodzicielki Maryi w Spręcowie. Ponadto ma on jednoczyć całą społeczność szkolną, począwszy od uczniów, poprzez rodziców po nauczycieli. Poza tym dzieci mają okazję dowiedzieć się, że w życiu nie jest najważniejsza materia, ale duchowość, która jest ważniejszą częścią naszego życia.

  Podczas kiermaszu odbyły się również występy artystyczne dzieci. Zaprezentowały się przedszkolaki, uczniowie klasy drugiej przedstawili inscenizację o św. Teresce, a szkolny zespół wokalny przeniósł widzów w świat muzyki. Niespodzianką był występ rodziców, a zwieńczeniem artystycznej części kiermaszu - koncert na instrumentach perkusyjnych.

  - Siostry karmelitanki od samego początku towarzyszą naszej szkole, wspierają nas swoją modlitwą. Zanim pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę w naszej placówce, one już modliły się w intencji samej inicjatywy. Od początku karmelitanki otaczają opieką duchową wszystkie rodziny, dzieci i pracowników szkoły. Dzięki tej inicjatywie mamy możliwość odwdzięczyć się im - mówi Iwona Drężek, dyrektor Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Świętej Rodziny w Olsztynie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół