• facebook
 • rss
 • Tramwaje wróciły do Olsztyna

  lc

  dodane 19.12.2015 17:44

  Po 50 latach przerwy na ulice Olsztyna powróciły tramwaje.

  Z krańcowego przystanku na ul. 11 listopada wyruszył dziś pierwszy tramwaj linii nr 1, który zabrał pierwszych pasażerów.

  Podczas inauguracyjnych uroczystości prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz powiedział, że czekaliśmy długo na ten moment i przyznał, że był to trudny projekt.

  - Wiemy, że były pewne „zakręty” związane z tym projektem. Chciałbym serdecznie podziękować za wyrozumiałość, cierpliwość, którą wykazaliście. To na pewno nasz wspólny sukces, mieszkańców Olsztyna - powiedział prezydent Grzymowicz.

  Olsztyński tramwaj swój pierwszy kurs rozpoczął w tym samym miejscu, gdzie rozpoczął go pierwszy tramwajowy kurs powojenny. Były oficjalne przemówienia, przecięcie wstęgi, tramwaj poświecił ks. inf. Jan Jerzy Górny, wystąpił również zespół Annette Music ze swoim hitem „Serce w tramwaju”.

  Kilkuset mieszkańców Olsztyna przybyło, by być tymi, którzy jako pierwsi pojadą nowymi tramwajami. Pasażerowie dostawali nawet specjalne certyfikaty.

  - Dziś był niesamowity tłum,a le każdy chciał być tym „pierwszy”. Dobrze, że do końca roku tramwaje są za darmo, będzie można na spokojnie sobie sprawdzić czy warto przesiadać się ze swojej stałej trasy do pracy - mówi pan Stanisław.

  Linia numer 1 kursuje na trasie od ul. Kanta do Wysokiej Bramy. Linia nr 2 zostanie uruchomiona 27 grudnia, a tramwaje będą kursować z Jarot do Dworca Głównego. Linia nr 3 łącząca Kortowo (od ul. Tuwima) do Dworca Głównego swoje kursy rozpocznie 31 grudnia. Przypominamy, że do końca roku jazda tramwajami jest darmowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół