• facebook
 • rss
 • Młodzieżowe kolędowanie

  ks. Piotr Sroga

  dodane 01.01.2016 13:28

  Tradycją Ruchu Światło- Życie jest Noworoczna Oaza Modlitwy, która odbywa się we wszystkich diecezjach. W Domu Rekolekcyjnym „Zacheusz” w Nowym Kawkowie zgromadziła się w tym roku młodzież z gimnazjum i liceum oraz dzieci ze szkół podstawowych.

  - Tematem naszych rekolekcji jest hasło „Zanurzeni w miłosierdziu”. Przez cztery dni zgłębialiśmy treści dotyczące Miłosierdzia Bożego. Zaczęliśmy od tego, że potrzebujemy Boga Miłosiernego, a skończyliśmy na prawdzie o konieczności niesienia miłosierdzia innym ludziom – mówi kleryk Szymon Wawrzyńczak, współprowadzący rekolekcje.

  W czasie pobytu w Nowym Kawkowie młodzi mogli wysłuchać katechez, wspólnie rozważać słowo Boże, uczestniczyć w Eucharystii i adorować Najświętszy Sakrament. Oprócz tych elementów formacyjnych zorganizowano ewangelizacyjne wyjście do wioski.

  – Przebraliśmy się za kolędników i odwiedzaliśmy mieszkańców miejscowości, śpiewając kolędy i mówiąc o Bożym Miłosierdziu.  Poszliśmy przede wszystkim do starszych osób, aby pokazać, że chcemy im dać coś cennego – prawdę, że Bóg ich kocha. Jedna z pań, w wieku 93. lat, była bardzo szczęśliwa z powodu naszych odwiedzin i chciała nam coś dać, ale wytłumaczyliśmy jej, że to my przychodzimy z darem – wspomina Szymon.

  Prowadzącym chodziło o to, aby młodzież nauczyła się radosnego świadczenia o Jezusie. Każda z odwiedzonych osób otrzymała życzenia na Rok Miłosierdzia z fragmentem „Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej.

  – To było bardzo dobre przeżycie. Tym bardziej, że pierwszy raz chodziłam po domach w takich charakterze. Reakcje ludzi były bardzo pozytywne. Było dużo uśmiechów i życzliwości. Moim zadaniem było głoszenie orędzia o Miłosierdziu Bożym. Mówiłam, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach Bóg Miłosierny jest przy nas – mówi Ewelina Korowaj.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół