• facebook
 • rss
 • Jak jeździć?

  lucy

  dodane 04.01.2016 13:40

  Od początku roku w stolicy Warmii i Mazur działa nowy układ komunikacyjny.

  Nowy układ komunikacyjny, który wprowadza wiele nowości, to pierwsze tak poważne zmiany w komunikacji miejskiej od 10 lat. Największą zmianą są, oczywiście, tramwaje - w Olsztynie działają 3 linie tramwajowe: nr 1 jeździ z ul. Kanta do Wysokiej Bramy, nr 2 - z ul. Kanta do Dworca Głównego, nr 3 - z Kortowa do Dworca Głównego.

  Regularnie kursujące tramwaje wprowadziły znaczące zmiany w komunikacji autobusowej, niektóre linie całkowicie zniknęły, a do tego autobusy mają nową numerację.

  Numery „tradycyjnych” linii zaczynają się od jedynki - to znaczy, że zamiast dziewiątki do Kortowa dojeżdżać będzie nr 109, a do Pieczewa nie nr 20, a 120.

  Autobusy, które będą dowozić pasażerów do tramwajowych przystanków, mają oznaczenia od 201 do 205. Cyfra 3 z przodu będzie tymczasem oznaczać linie okresowe, natomiast nocne to N01 i N02.

  Bilety w cenach wprowadzonych 1 listopada obowiązują zarówno na przejazdy autobusowe, jak i tramwajowe. Przy wyborze biletów czasowych można przesiadać się między pojazdami.

  Wraz z nowym rokiem i zmianami w układzie komunikacyjnym będzie też kilka zmian związanych z przystankami. Część linii będzie zatrzymywać się przy wiatach, przy których dotychczas nie kursowały.

  Osiemnaście przystanków zmieni nazwę. Nowości są także w przypadku przystanków na żądanie.

  Ułatwieniem przy korzystaniu z komunikacji miejskiej może być bezpłatna internetowa aplikacja, za pomocą której na bieżąco można podglądać położenie pojazdów komunikacji miejskiej. Aplikacja nazywa się MyBus Online.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół