Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Bezpłatne porady prawne

Od początku tygodnia w Olsztynie działa siedem punktów darmowych konsultacji.

Jest to zadanie zlecone przez rząd – w całym kraju powstało ponad 1,5 tys. punktów, w których specjaliści udzielają bezpłatnych porad prawnych. W stolicy Warmii i Mazur trzy poradnie prowadzą adwokaci wskazani przez Okręgową Izbę Radców Prawnych i Okręgową Izbę Adwokacką, a cztery - przez wybrane w konkursie organizacje pozarządowe.

Świadczona pomoc dotyczy szerokiej gamy wielu prawnych zagadnień, ale są też takie, które zostały wyłączone z działalności poradni - prawo celne, podatkowe, dewizowe, handlowe i działalność gospodarcza (wyjątkiem jest uzyskanie pomocy w przygotowaniu formalnym do rozpoczęcia takiej działalności).

Z porady specjalistów bezpłatnie mogą korzystać młodzi ludzie do 26. roku życia oraz seniorzy powyżej 65. roku życia. Z darmowych porad mogą skorzystać również osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny, weterani oraz kombatanci.

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej działają w Urzędzie Miasta Olsztyna, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4, Miejskim Zespole ds. Niepełnosprawnych oraz Miejskim Ośrodku Poradnictwa Specjalistycznego i Socjalnego. Szczegółowy wykaz miejsc i godzin udzielania porad prawnych można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy