• facebook
 • rss
 • Top 5 województwa

  lc

  dodane 09.01.2016 10:49

  W badaniu przeprowadzonym przez Polską Organizacje Turystyczną inscenizacja bitwy pod Grunwaldem zdecydowanie wygrała jako największa atrakcja w województwie warmińsko-mazurskim.

  Polska Organizacja Turystyczna na podstawie badań, analiz i opinii regionalnych organizacji turystycznych wytypowała po pięć atrakcji z każdego województwa, które można traktować jako flagowe. Np. w województwie podlaskim za największą atrakcję została uznana oczywiście Puszcza Białowieska, a w pomorskim Hel - Fokarium i Muzeum Obrony Wybrzeża.

  Zacięta walka toczyła się o głosy w województwie mazowieckim, gdzie pierwsze miejsce z równą liczbą głosów uzyskały Łazienki Królewskie w Warszawie i Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

  W województwie warmińsko-mazurskim bezkonkurencyjna okazała się Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem - zebrała ponad 60 proc. wszystkich głosów.

  Na kolejnych miejscach znalazło się Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie, Kanał Elbląski, Wilczy Szaniec - Kwatera Hitlera w Gierłoży oraz Frombork - zespół wzgórza zamkowego.

  Sonda dotycząca największych atrakcji w naszym regionie była rekordową, jeśli chodzi o liczbę oddanych głosów spośród wszystkich 14 do tej pory opublikowanych.

  Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem to największa tego typu impreza w kraju. Rozgrywana jest od roku 1998, w połowie lipca. W jej przygotowanie i przebieg angażuje się prawie półtora tysiąca rekonstruktorów i miłośników średniowiecza z całego świata.

  Wydarzenie jest elementem programu obchodów Dni Grunwaldu. Główną atrakcją jest odtworzenie przebiegu największej bitwy średniowiecznej Europy, którą 15 lipca 1410 roku toczyły sprzymierzone wojska polsko-litewskie z hufcami państwa zakonu. W ubiegłym roku po raz pierwszy w programie obchodów bitwy pod Grunwaldem znalazł się Wieczór Chwały w ruinach kaplicy pobitewnej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół