• facebook
 • rss
 • „Mocne” kolędowanie

  lucy

  dodane 11.01.2016 16:52

  Chór zespołu Mocni w Wierze dał koncert w parafii św. Franciszka z Asyżu.

  W parafii na Kortowie Mocni w Wierze a capella pod dyrekcją Piotra Serbintowicza rozpoczęli cykl koncertów. W repertuarze znalazły się nie tylko tradycyjne polskie kolędy (niektóre w nowych aranżacjach) ale również kolędy w języku ukraińskim czy niemieckim.

  - Nasz region jest zamieszkały przez wiele narodowości, które posiadają własną kulturę, tradycje. Więc wpływy wschodu są nieuniknione. Dlatego sięgnęliśmy po kolędy prawosławne i ukraińskie szczedrywki. Chcieliśmy również zaproponować odmienne przeżywanie Bożego Narodzenia, znalazła się więc kolęda niemiecka - tłumaczy Piotr Serbintowicz. - Różnorodność melodii i charakterów utworów pozwala spojrzeć na Nowonarodzonego Jezusa nie tylko jako bezbronne dziecię, ale także jak na Boga przez pryzmat "misji" którą miał na ziemi dokonać - dodaje dyrygent.

  Mocni w Wierze a capella wystąpią jeszcze 17 stycznia po Mszy św. o 18.30 w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie oraz 24 stycznia po Mszy św. o 18.00 w parafii Błogosławionej Franciszki Siedliskiej w Olsztynie. - Zaczęliśmy koncerty w parafii św. Franciszka bo ta parafia to trochę jak nasza rodzina, więc gdzie można rozpocząć kolędowanie jak nie w rodzinie. Warto wspomnieć, że wyrośliśmy ze środowiska akademickiego i właśnie w parafii św. Franciszka z Asyżu zawiązaliśmy w 2009 roku zespół, który zresztą pierwszy koncert dał także tu - opowiada P. Serbitnowicz.

  Koncerty są również okazją do promocji najnowsze płyty zespołu „Mocni w Wierze a capella kolędowo”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół