• facebook
 • rss
 • Nowa władza w policji

  lc

  dodane 27.01.2016 15:53

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji powołał insp. Tomasza Klimka dotychczasowego Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

  W Olsztynie odbyło się uroczyste pożegnanie dotychczasowego komendanta ins. Marka Walczaka i powitanie nowego. Insp. Walczak podkreślił, że 9 miesięcy, które spędził w Olsztynie były czasem wyjątkowym. - To był czas służby, służby, która każdego dnia dawała satysfakcję. Pracę naszej policji dobrze oceniało społeczeństwo - zawsze to powtarzałem, że aby służba miała sens, musi służyć czemuś i komuś - powiedział insp. Walczak dziękując wszystkim współpracownikom.

  Decyzje MSWiA wręczył policjantom insp. Zbigniew Maj, Komendant Główny Policji. Podziękował on za dotychczasową pracę insp. Walczakowi i powiedział, że dobrze ocenia pracę warmińsko-mazurskiej policji. - Jesteście dobrze odbierana przez społeczeństwo, produkt, który dajecie jest wysokiej jakości. Ale chcemy, żeby było jeszcze lepiej - zaznaczył insp. Maj.

  - Bardzo dziękuję za tę nominację. Jest to stanowisko zaszczytne, ale bardzo odpowiedzialne - powiedział insp. Tomasz Klimek. Nowy Komendant Wojewódzki Policji podziękował swojemu poprzednikowi za pozostawienie garnizonu w bardzo dobrym stanie i zadeklarował, że będzie pracował rzetelnie i sumiennie.

  Insp. Tomasz Klimek rozpoczął służbę w 1991 roku, od początku i praktycznie przez cały czas służby związany z Mrągowem. Od 2006 roku pełnił służbę na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Biskupcu, od 2007 r. Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie i od listopada 2010 r. do tej pory - Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół