• facebook
 • rss
 • Graty oddaj do parafii

  lucy

  dodane 18.02.2016 13:37

  Od przyszłego tygodnia rusza w parafiach archidiecezji warmińskiej zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

  Papież Franciszek w najnowszej encyklice „Laudato Si'” wzywa katolików oraz wszystkich ludzi dobrej woli do rozumnej troski o świat stworzony: „Wszyscy możemy współpracować jako narzędzia Boga w trosce o stworzenie, każdy ze swoją kulturą i doświadczeniem, swoimi inicjatywami i możliwościami”. Mając to na uwadze, po raz drugi w parafiach archidiecezji warmińskiej odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zepsute komputery, radia, pralki, stare telefony, lodówki - wszystko to możemy oddać za darmo w naszej parafii.

  Elektro-śmieci nie można zwyczajnie wyrzucić do kosza, a dzięki akcji w parafiach możemy nie tylko pozbyć się zalegających w domu gratów, ale też wspomóc misjonarzy, cała akcja jest bowiem organizowana przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie we współpracy z firmą Green Office.

  Wybudowana studnia w Czadzie, wykończona szkoła w Demokratycznej Republice Konga, wsparcie dla sierocińca w Zambii - to projekty już zrealizowane przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które pieniądze uzyskuje m.in. ze zbiórek elektro-śmieci. Akcja prowadzona jest od 2012 roku, w ubiegłym roku po raz pierwszy pojawiła się na Warmii i Mazurach.

  TUTAJ można pobrać harmonogram zbiórki, gdzie znajdziemy informacje, w jakich parafiach odbędzie się zbiórka - są tam podane daty i godziny.

  Zbiórka potrwa od 23 lutego do 5 marca.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół