• facebook
 • rss
 • Bóg jest wierny

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 03.03.2016 20:25

  Można było usłyszeć historie niezwykłe, budzące zdumienie i wzruszenie.

  To już były trzecie takie uroczyste Nieszpory, podczas których członkowie Pierwszej Wspólnoty Neokatechumenatu przy parafii pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka złożyli publiczne wyznanie wiary - Redditio Symboli.

  - Czy rzeczywiście jesteśmy skazani na życie pełne rutyny i niekończących się kłopotów? Czy jesteśmy skazani na życie określane jako szare i bezbarwne? Czy może jest na to jakaś rada? - dopytuje ks. Wiesław Janik.

  Na pewno odpowiedź na to pytanie znaleźli obecni na tym wyznaniu wiary członkowie wspólnoty. Opowiadali o swoim życiu, doświadczeniu Boga i nade wszystko o swoich słabościach i trudnościach, w które wkroczył Bóg ze swoją łaską, uzdrowił ich emocje i relacje, dzięki czemu dziś ich życie nie jest bezbarwne, a pełne Bożych barw.

  - Właśnie, odpowiedzią na przytaczane przeze mnie pytania są usłyszane historie życia tych konkretnych osób. Oni podzielili się publicznie swoim osobistym doświadczeniem, opowiadali o działaniu Boga w ich życiu. Na tle trudności, jakie  każdy z nich przeżywał, pragną zaświadczyć o miłości i wierności Boga, o Jego wszechmocy, o tym, że „dla nich nie ma nic niemożliwego” - dodaje ks. Janik.

  Dwóm nabożeństwom przewodniczył proboszcz ks. Andrzej Pluta, jednemu - abp Józef Górzyński.

  - Effata, to znaczy otwórz się, abyś mógł wyznać swoją wiarę i cześć, i chwałę Boga Ojca - głosili kapłani, czyniąc znak krzyża na uszach osób, które głosiły świadectwa.

  - Marku, Duch Święty niech cię wspiera i niech ci pomoże złożyć świadectwo wiary w naszego Pana Jezusa Chrystusa, abyś otrzymał palmę zwycięstwa, którą jest życia wieczne - kontynuowali, nakładając dłonie w geście błogosławieństwa.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół