• facebook
 • rss
 • Radio Profeto w Olsztynie

  ks. Piotr Sroga

  dodane 10.03.2016 14:24

  Niewielki pokoik na strychu u sercanów wystarczy, aby nadawać audycje na cały świat. O tym, jak rozwija się ta inicjatywa, rozmawiamy z Grzegorzem Kasjaniukiem, dyrektorem Radia Profeto.

  Ks. Piotr Sroga: Jak to się stało, że rozpoczął Pan współpracę z Radiem Profeto?
  Grzegorz Kasjaniuk:
  Od początku lat 90. pracowałem w Polskim Radiu Olsztyn. Byłem tam odpowiedzialny za muzykę. Prowadziłem m.in. playlistę i wiele audycji muzycznych. W roku 2012 straciłem pracę i to był moment moich mocnych przemian duchowych. Właściwie one doprowadziły mnie do radia ewangelizacyjnego.

  Co było ich źródłem?
  Matka Boża Gietrzwałdzka zaczęła dokonywać cudów w moim życiu. Ona jest szafarką łask – wystarczy się tylko do Niej zwrócić z ufną prośbą...

  Miałem wtedy poważne kłopoty ze zdrowiem. Groziła mi operacja. Postanowiłem oddać się w opiekę Maryi i dokonał się cud – zabieg nie był potrzebny. Wróciłem do zdrowia, a na pamiątkę przechowuję skierowanie na stół operacyjny. W ten sposób także odkryłem Gietrzwałd. Choć wiele lat mieszkałem w Olsztynie, wcześniej nie znałem tego miejsca. I dziś dziwię się tym grupom pielgrzymkowym, które wyruszają daleko w świat w poszukiwaniu miejsc objawień maryjnych, kiedy mamy takie sanktuarium bardzo blisko.

  W tej chwili część audycji nadawanych jest z Olsztyna. Jak to się stało?
  To też niesamowita historia. Moje studio mieści się w Olsztynie na Likusach, w jedynym w Polsce Północnej domu księży sercanów. Nie ma obecnie żadnego domu tego zgromadzenia powyżej Warszawy. Rezyduje tu dwóch fantastycznych ojców, ale nie mają oni własnej parafii. Latem przyjeżdżają tu klerycy na wypoczynek. Do tego mój dom rodzinny znajduje się kilka przecznic stąd, a nigdy wcześniej nie było okazji, aby zwrócić uwagę na to miejsce. Dopiero, kiedy zostałem pracownikiem

  Radia Profeto, poznałem sercanów. Inspiracją do powstania olsztyńskiego studia były rekolekcje, które przeprowadził w Olsztynie o. Bashobora. Transmitowaliśmy te wydarzenia na falach naszej stacji. Podczas modlitwy w hali Urania poprosiłem zebranych, aby westchnęli modlitewnie, żeby było Radio Profeto w Olsztynie.

  Cały wywiad można przeczytać w nr 11 ""Posłańca Warmińskiego - Gościa Niedzielnego".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół