• facebook
 • rss
 • To nasza wspólna sprawa

  lc

  dodane 15.03.2016 15:45

  Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska odwiedziła Olsztyn. M.in. sprawdzała stan przygotowań do realizacji programu „Rodzina 500 plus”.

  Spotkała się ona z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim, a także dyrektorami miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej z Olsztyna, Olsztynka, Korsz, Stawigudy i Kolna. - 15 gmin będzie realizowało program poprzez wydziały w urzędach, a 101 gmin będzie realizowało program w ramach ośrodków pomocy społecznej - tłumaczy wojewoda Artur Chojecki i dodaje, że do obsługi programu w całym województwie powstało 200 nowych etatów. - Nasze wewnętrzne wstępne szacunki wskazywały, że programem będzie objętych 160 tys. dzieci. Tymczasem szacunki z gmin wskazują, że będzie to większa liczba, ok 177 tys - mówi wojewoda. W województwie warmińsko-mazurskim do końca roku na program „Rodzina 500 plus” zostanie przeznaczone ponad 675 mln złotych.

  Wiceminister Elżbieta Bojanowska podczas wizyty w Olsztynie sprawdzała warunki pracy urzędników, którzy od 1 kwietnia będą realizowali program - w samym tylko Olsztynie od początku kwietnia zostanie uruchomionych 15 nowych punktów w różnych rejonach miasta, w których będzie można uzyskać wsparcie i złożyć wniosek o świadczenie. - Bardzo ważne jest, żeby program zaczął dobrze funkcjonować od samego początku. Wpłynie on bezpośrednio na rodziny, ale pośrednio na całe otoczenie rodzin - rynek pracy, lokalne społeczności. To nasza wspólna sprawa, by w sposób komfortowy dla mieszkańców móc realizować te świadczenia - zaznacza wiceminister Bojanowska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół