• facebook
 • rss
 • Tańczymy dla Pana!

  Łukasz Czechyra

  dodane 03.04.2016 19:09

  Już po raz czwarty w Olsztynie odbył się Taniec Wielkanocny.

  Taniec Wielkanocny to uliczny taniec wykonywany w okresie Wielkanocy na całym świecie.

  Światowym liderem i pomysłodawcą Tańca Wielkanocnego jest Ruch UpToFaith.

  W Olsztynie po raz pierwszy tancerze pojawili się w 2013 roku i co roku w okresie Wielkanocny zapraszają przechodniów to wspólnego tańca dla Zbawiciela.

  - Naszym celem jest zamanifestować publicznie naszą radość ze zmartwychwstania Chrystusa i Jego zwycięstwa nad śmiercią. Dlatego każdy niezależnie do wieku może się w tę inicjatywę włączyć - zaznacza Szymon Puławski z Olsztyńskiej Grupy Wodzirejów, organizatorów olsztyńskiego Tańca Wielkanocnego.

  W tym roku z uwagi na trwający Rok Miłosierdzia, a także na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży tancerze zatańczyli do hymnu „Błogosławieni Miłosierni”. - Zmieniliśmy trochę układ, choreografią zajęła się Katarzyna Zyborowicz-Malewcka, nasza wersja hymnu była też troszkę bardziej taneczna, ale myślimy, że to było dobre posuniecie - było wesoło i na chwałę Bożą - mówi Szymon Puławski.

  Jak co roku tancerze (w tym roku ponad 100) do wspólnego wychwalania Chrystusa przez taniec zaprosili przechodniów. Taniec Wielkanocny zakończył się wspólnym zdjęciem, modlitwą i błogosławieństwem, ale być może jeszcze w tym roku pojawi się w Olsztynie.

  - Chcielibyśmy zatańczyć wspólnie z młodzieżą, która przyjedzie do nas, do naszej archidiecezji, na Światowe Dni Młodzieży. To jednak na razie dość odległe plany, na pewno jeśli będzie można zatańczyć, to zatańczymy - deklaruje Szymon Puławski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół