• facebook
 • rss
 • Od słów do czynu

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 15.04.2016 23:10

  W Ornecie odbył się jubileuszowy X Festiwal Piosenki Religijnej.

  Na kilka godzin ornecki Dom Kultury zamienił się w wielki amfiteatr, a scena stała się miejscem eksplozji radości wiary i młodzieńczej energii. Był śpiew, gromkie oklaski, wspólny taniec i zabawy.

  Wszystko po to, by uczcić pamięć o św. Janie Pawle II, jak i ubogacić tegoroczne obchody 1050-lecia chrztu Polski. - W związku z obchodami Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, tegoroczny jubileuszowy festiwal dedykujemy nie tylko pomysłodawcy tego dzieła, ale wszystkim tym, którzy wspierają dzieło pięknego dialogu Kościoła między młodymi. Fundamentalne hasło jubileuszowego koncertu brzmi: „Niech Boże Miłosierdzie przemienia ludzkie serca” - mówi Janina Krzyżanowska, nauczycielka religii ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie.

  - Kiedy jako katechetka rozpoczęłam pracę, pomyślałam, że warto byłoby zorganizować przegląd piosenek. Pani dyrektor z niezwykłą otwartością przyjęła mój pomysł. A później, przeszłyśmy od słów do czynów. I tak od dziesięciu lat festiwal się rozwija - mówi Janina. - Przyjeżdża do nas wiele zespołów. Jest to dla nas ogromna satysfakcja, kiedy widzimy dzieci realizujące swoje pasje - dodaje dyrektor SP nr 4 Małgorzata Szuba.

  Szkoły podstawowe:
  I miejsce - Szkoła Podstawowa w Bażynach;
  II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Ornecie;
  III miejsce - Szkoła Podstawowa w Godkowie.
  Gimnazja:
  I miejsce - Publiczne Gimnazjum w Świątkach;
  II miejsce - Gimnazjum nr 2 w Ornecie;
  III miejsce - Gimnazjum w Lubominie.
  Ponadginazjalne:
  I miejsce - Zespół Szkół Zawodowych CKU w Ornecie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół