• facebook
 • rss
 • Chrystus stawia na nogi

  Łukasz Czechyra

  dodane 19.04.2016 10:35

  Rozpoczął się Tydzień Modlitwy Odnowy Warmińskiej w intencji Światowych Dni Młodzieży.

  Wielkimi krokami zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, a także poprzedzające je Dni w Diecezjach. Do archidiecezji warmińskiej przyjedzie kilka tysięcy młodych ludzi, m.in. z Niemiec i Rosji.

  W intencji dobrego przeżycia tego czasu Katolicka Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Warmińskiej (OdNowa Młodzi) zachęca wszystkie wspólnoty do modlitwy i postu w intencji ŚDM. Tydzień modlitwy rozpoczął się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Nagórkach czuwaniem Mission Possible "Miłosierdzie".

  Spotkanie rozpoczęło się od Eucharystii, której przewodniczył ks. Dawid Szczepkowski, a homilię wygłosił ks. Paweł Jakubowski. Przypomniał on, że Chrystus jest Dobrym Pasterzem, za którym owce wychodzą ze swojej owczarni i słuchają Jego głosu. - Jezus chce cię dziś przekonać o Swoim miłosierdzi. Chce cię dziś zachęcić, byś wyszedł ze swojej starej „świątyni”, którą może być twój grzech czy brak totalnego zaufania Bogu, i szedł za Jego głosem - mówił ks. Paweł.

  Po Mszy św. młodzież zaprezentowała kilka scenek o ŚDM i Bożym miłosierdziu, a świadectwo wygłosił Wojtek. Opowiedział on o swoim życiu - alkoholu, narkotykach, trudnościach w rodzinie. - W pewnym momencie swojego życia poczułem taką chęć przekonania się, o co w końcu chodzi z Jezusem. Wpadła mi w ręce taka mała książeczka „Chrystus i ty”. Już sam tytuł wydawał mi się śmieszny, ale zacząłem czytać i trafiłem an rozdział o zmartwychwstaniu. Wtedy Jezus zaczął we mnie działać. Wywrócił moje życie do góry nogami, ale wywrócił je w dobrą stronę, postawił mnie na nogach - opowiadała Wojtek.

  Modlitewne spotkanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół