• facebook
 • rss
 • Jesteśmy gospodarzami

  lucy

  dodane 20.04.2016 09:51

  Abp Józef Górzyński spotkał się z młodzieżą przygotowującą się do Światowych Dni Młodzieży.

  Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. W homilii abp. Józef Górzyński, mówiąc o Jezusie Chrystusie jako o Dobrym Pasterzu oraz o Barnabie, przypomniał, że posłanie to pełnienie woli Boga. - Dobry, pełen mocy Ducha Świętego i wiary - taka ma być nasza postawa, jeśli chcemy uczestniczyć w misji Dobrego Pasterza. Bo misja nie jest nasza, ale my jesteśmy do niej posłani - zaznaczył abp Górzyński.

  Po Eucharystii arcybiskup wygłosił jeszcze katechezę do zebranych na temat Światowych Dni Młodzieży i czasu przygotowania. - To nie jest tak, że ŚDM zorganizuje Kraków, a my coś tam pomożemy. Mamy czuć odpowiedzialność jako gospodarze - cały Kościół w Polsce. Jest to wydarzenie, które może bardzo pogłębić wiarę moją i innych. Powinniśmy zrobić wszystko, by to doświadczenie Boga było jak najszersze i jak najgłębsze, żeby jak najwięcej osób otworzyło się na ten dar - mówił arcybiskup.

  Przypomniał również, że chrześcijaństwo jest religią wydarzenia, nie idei. - Wydarzenie zbawcze stanowi fundament naszej wiary. Oczywiście, każde wydarzenie ma myśl, ideę, ale jest to - jak mawiał św. Jan Paweł II - temat nam dany i zadany. Miłosierdzie może być sprowadzone do pięknej idei, ale trzeba je przeżywać, przełożyć na życie. I nie ma lepszego sposobu na przygotowanie się do Światowych Dni Młodzieży niż przeżywanie, doświadczanie miłosierdzia - zaznaczył abp Górzyński. Jako kolejne warunki dobrego przygotowania do ŚDM wymienił jeszcze poznanie poprzez rozum i serce, a także świadomość, że konieczne jest własne zaangażowanie i modlitwa, osobista relacja z Bogiem.

  Spotkanie zakończyło uwielbienie Boga przed Najświętszym Sakramentem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół