• facebook
 • rss
 • Patrz, jaki mamy skarb

  lc

  dodane 22.04.2016 13:01

  Już w najbliższą niedzielę od 15.30 na placu Jana Pawła II pod olsztyńskim ratuszem wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej będą prowadzić ewangelizację.

  Misje na placach praktykowane są w całym Kościele w okresie wielkanocnym wszędzie tam, gdzie działają wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej. To już kolejny rok, kiedy wychodzą na ulicę i głoszą Dobrą Nowinę.

  - Spotykamy się w jednym miejscu o jednej godzinie - są śpiew, taniec, katechezy, świadectwa. Wszystko to ma zwrócić uwagę na skarb, jaki ma ludzkość: chrześcijaństwo, wiarę w Boga, Jego Syna ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. Ważny jest również akcent świadectwa: Ci, którzy przygotowują spotkania, głoszą, mają szansę na pokazanie, że nie wstydzą się swojej wiary, mogą dać świadectwo, że żyją chrześcijaństwem na co dzień. Takie jest zadanie każdego chrześcijanina - tłumaczy ks. Antoni Skałba MS z parafii Matki Boskiej Saletyńskiej w Olsztynie.

  Najbliższe misje na placach odbędą się już w tę niedzielę, kolejne 8 maja.

  - Św. Jan Paweł II mówił o współczesnych areopagach, że z Ewangelią trzeba wychodzić poza mury kościołów. Inicjatorzy Drogi Neokatechumenalnej też się tym inspirowali, że trzeba w pewnym momencie zacząć dawać świadectwo. Człowiek przepełniony kerygmatem, Dobrą Nowiną, jest w stanie i powinien dać świadectwo, że jest na drodze wiary. Widzi przecież owoce, które Bóg w jego życiu czyni; widzi też swój grzech, który potrafi nazwać, a także to, że Bóg w swoim miłosierdziu z tego grzechu człowieka wyciąga. To już jest życie wiarą i jest o czym rozmawiać - zaznacza ks. Skałba.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół