• facebook
 • rss
 • Wyciek amoniaku w Indykpolu

  lc

  dodane 06.05.2016 11:45

  Do szpitala trafiły 23 osoby, ponad 500 zostało ewakuowanych. Nie ma zagrożenia dla mieszkańców Olsztyna.

  Dziś, w piątek 6 maja, przed 8.00 w zakładzie Indykpolu w Olsztynie doszło do wycieku amoniaku. Na miejsce natychmiast przybyły jednostki Straży Pożarnej - łącznie w akcji brało udział 12 zastępów, 38 ratowników i pluton ratownictwa chemicznego. Na szczęście, w hali bardzo szybko włączył się system zabezpieczający, instalacja została odcięta.

  - Gaz ulotnił się nie do przestrzeni zewnętrznej, a do budynku hali produkcyjnej. W związku z tym nie ma żadnego zagrożenia dla mieszkańców Olsztyna. Ilość gazu, która wypłynęła przed zadziałaniem systemu bezpieczeństwa, była naprawdę niewielka - zaznacza mł. bryg. Sławomir Filipowicz z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

  Pierwsze dane mówiły o 6 osobach przewiezionych do szpitala, ale obecnie hospitalizowane są już 23 osoby. - Cały czas w trakcie działań ratowniczych mieliśmy zorganizowany punkt medyczny, do którego zgłaszały się nowe osoby. Przebadanych zostało 28 osób, 5 osób nie wyraziło zgody na hospitalizację, natomiast 23 osoby zostały przewiezione do szpitali w Olsztynie, Biskupcu i Ostródzie - tłumaczy mł. bryg. Filipowicz.

  Pracownicy Indykpolu obecnie czekają na powrót do pracy. - Ewakuacja przebiegła bez problemu, szybko i sprawnie, dokładnie tak, jak byliśmy szkoleni. Teraz czekamy, kiedy będziemy mogli wrócić na stanowiska - mówią pracownicy.

  Na czas działań ratowniczych firma wstrzymała produkcję. Przyczyny awarii nie są jeszcze znane, prawdopodobnie doszło do pęknięcia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół