• facebook
 • rss
 • Zabrakło jednego trafienia

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 07.05.2016 19:20

  Czarek Białecki z Barczewa zdobył srebrny medal na Olimpiadzie Młodzieży.

  Zakończyła się rywalizacja szermierzy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Jako ostatni walczyli szabliści.

  Po zaciętej walce półfinałowej do walki o złoty medal stanął Cezary Białecki, mieszkaniec Barczewa, który przez 6 lat był zawodnikiem olsztyńskiego klubu UKS Hajduczek Olsztyn, a obecnie - MUKS Viktor Warszawa. O złoty medal walczył z Karolem Lademannem z AZS AWF Warszawa.

  - Walka była bardzo wyrównana. Karol to niezwykle wymagający zawodnik, który jest najlepszym w Polsce juniorem młodszym w szabli. Ostatecznie przegrałem 14:15, ale jestem zadowolony ze swojej postawy. W końcu zdobyłem srebrny medal na Olimpiadzie Młodzieży. Może za kilka lat zdobędę medal na Igrzyskach Olimpijskich? - mówi Czarek Białecki.

  Trzecie miejsca w szabli mężczyzn zajęli: Maurycy Dziublewski z KKSZ Konin i Piotr Sosulski z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego.

  Równie emocjonująca była rywalizacja dziewcząt. Po walkach grupowych i pucharowych w finale spotkały się Zuzanna Cieślar i Anna Łukasik z TMS Sosnowiec. Złoto wywalczyła Zuzanna. Trzecie miejsca zajęły: Urszula Kurzyna z UKS 13 Białystok i Paulina Chojnacka z KKSZ Konin.

  Kolejnego dnia odbyły się zawody drużynowe. Najlepszym zespołem okazały się zawodniczki z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. Srebro wywalczyły szablistki KKSZ Konin I, zaś brąz - AZS AWF Warszawa.

  Tytuł najlepszej męskiej drużyny wywalczył AZS AWF Warszawa, drugie miejsce zajęli szabliści KKSZ Konin I, zaś trzecie - Zagłębiowski Klub Szermierczy I.

  - Szermierka to dyscyplina sportu, która rozwija wiele umiejętności. Trzeba być skoncentrowanym, szybko analizować sytuację i natychmiast podejmować decyzje. Zachęcam tych, którzy chcą być w gronie elitarnych szablistów, aby rozpoczęli treningi - mówi Czarek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół