• facebook
 • rss
 • Słowa wypływały ze mnie

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 16.05.2016 13:39

  Okazuje się, że młodzi chętnie sięgają po Biblię.

  W Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Olsztynie odbył się Konkurs Pięknego Czytania Biblii. Wzięło w nim udział 50 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

  - Nie sądziliśmy, że ten konkurs będzie się cieszyć aż tak dużym zainteresowaniem. Naszym zamysłem było zwrócenie uwagi na Pismo Święte. Okazuje się, że młodzi chętnie sięgają po Biblię, a taki konkurs pozwala im na głębsze spojrzenie na zawarte w niej treści - mówi Bożena Szczurek z ODN.

  Uczestnicy mieli do zaprezentowania wybrany fragment z Księgi Izajasza. - To pięknie napisana księga; językiem poetyckim, zawierającym wiele gatunków literackich. Są w niej poematy, modlitwy i kazania, i wyrocznie. Każdy mógł dla siebie wybrać odpowiadający mu duchowo fragment - dodaje pani Bożena.

  - Idea konkursu zrodziła się z potrzeby popularyzacji wartościowych tekstów, których najlepszym przykładem jest tekst biblijny, zawierający uniwersalne wartości. Chcemy propagować czytelnictwo wśród młodzieży i rozwijać sztukę interpretacji tekstu - podkreśla Sylwia Czacharowska, dyrektor W-MBP.

  Każdy z uczestników czytał wybrany przez siebie fragment Księgi Izajasza. Piękna dykcja, zmiana tonacji głosu. - Chyba najtrudniej było wybrać fragment tej księgi. Cała jest pełna treści, emocji ukrytych w słowach. Później codzienne czytanie i dziś konkurs. Może na początku głos mi nieco drgał, ale z czasem czułam, jak słowa po prostu wypływają ze mnie - mówi Anna.

  Organizatorami konkursu są Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Warmińskiej oraz Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Olsztynie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół