• facebook
 • rss
 • Nikt lepiej tego nie zrobi

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 18.05.2016 22:45

  Staramy się w pracy wychowawczej kierować jego naukami i przesłaniami.

  Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bażynach obchodziła jubileusz 10-lecia nadania imienia szkole i 5-lecia przekazania sztandaru. Uroczystościom przewodniczył abp Józef Górzyński.

  Podczas Mszy św., która odbyła się w kościele pw. św. Mikołaja i św. Rocha, abp Górzyński podkreślał, iż Karol Wojtyła swoje życie budował  na miłości Boga i człowieka. - Wspomnienie ojca świętego, nauki i życia, skłaniają nas do refleksji, ale także do naśladowania, żywego podjęcia jego przesłania, które głosił - mówił arcybiskup.

  Zachęcał do podjęcia dziedzictwa myśli ojca świętego. - Nie zrobi tego nikt lepiej od młodego pokolenia, które potrafi dostrzegać ideały i według nich kształtować życie, które zaowocuje tak pięknie, jak zaowocowało życie Karola Wojtyły. Bez postawy miłości żaden z tych ideałów nie jest możliwy do zrozumienia i do podjęcia - mówił abp Górzyński.

  - To jest bardzo ważny dzień dla naszej szkoły. Minęło dziesięć lat od nadania imienia św. Jana Pawła II naszej placówce i pięć, kiedy otrzymaliśmy sztandar szkoły. Patron, Jan Paweł II, zobowiązuje. Jeden z najlepszych nauczycieli. Staramy się w pracy wychowawczej, w każdym dniu, kierować jego naukami i przesłaniami. Mam nadzieję, że robimy to dobrze - uśmiecha się  Alina Mańkut, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bażynach.

  - Korzystajmy z tego, co pozostawił nam Jan Paweł II, to jest to, co powinniśmy czerpać, przekazywać entuzjazm wiary. Chrześcijaństwo to przecież radość - mówi proboszcz ks. Tomasz Kociński.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół