• facebook
 • rss
 • Wcielać ideały w życie

  lc

  dodane 24.05.2016 18:06

  Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II świętowało dziś dwie ważne uroczystości: nadanie i poświęcenie sztandaru oraz otwarcie nowej siedziby szkoły.

  Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynku. Modlitwie przewodniczył abp Józef Górzyński, on też poświęcił szkolny sztandar. - Niech będzie dla was znakiem, z którego będziecie dumni. Żebyście mogli z dumą potem opowiadać spod jakiego sztandaru jesteście - mówił abp Górzyński.

  Po Eucharystii członkowie uroczystości prowadzeni przez poczet sztandarowy przemaszerowali ulicami Olsztynka do nowego budynku szkoły. Gimnazjum zostało powołane w 2008 r. i przez 7 lat wynajmowało pomieszczenia w Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynku. Od stycznia 2016 r. młodzież uczy się już w nowej, swojej, siedzibie.

  - Dwa lata temu otrzymaliśmy imię św. Jana Pawła II. Imię piękne, ale jakże zobowiązujące. Chcemy razem z naszym patronem być świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie. Chcemy kochać i szanować naszą ojczyznę, uczyć się Bożego miłosierdzia, a słowa ze sztandaru: „Bóg, honor, ojczyzna” nie będą tylko górnolotnie brzmiącymi hasłami, ale będziemy się starali swoją pracą wcielać je w życie - zaznacza Izabela Nawacka, dyrektor gimnazjum.

  Pierwszy poczet sztandarowy tworzyli rodzice - przekazali oni sztandar dyrektor szkoły, która wręczyła go pocztowi sztandarowemu złożonemu z uczniów. Uczniowie złożyli również przysięgę, w której przyrzekali otaczać sztandar czcią i dbać o to, by właściwym postępowaniem, i rzetelną nauką pracować na dobre imię szkoły, miasta i ojczyzny.

  Obecnie w placówce uczy się 51 uczniów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół