• facebook
 • rss
 • To był dobry wybór

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 29.05.2016 18:05

  Dziękowali za dar kapłaństwa i służbę duszpasterską.

  Już od sześciu lat ks. Janusz Ostrowski przyjeżdża do parafii w Klewkach, by pomagać proboszczowi w niedzielnej posłudze duszpasterskiej przy okazji świąt i uroczystości.

  - Ks. Janusza poznałem, kiedy byłem w seminarium. Wówczas ks. Janusz przyjechał ze studiów w Rzymie i został wicerektorem WSD „Hosianum”. Później wyjechał na misje do Togo. Kiedy powrócił, rozpoczął posługę jako wikariusz pomocniczy w Metropolitalnym Sądzie Archidiecezji Warmińskiej. Przyjeżdża i do nas, by mnie wspomagać w pracy - mówi ks. Mariusz Rybicki, proboszcz parafii pw. św. Walentego w Klewkach.

  Parafianie wraz z proboszczem pamiętali o jubileuszu ks. Ostrowskiego, który obchodzi 25-lecie swoich święceń kapłańskich. - Dziękujemy za dar kapłaństwa i służbę duszpasterską - mówi proboszcz.

  Ks. Ostrowskiemu dziękowali i parafianie. W ich imieniu życzenia złożyły dzieci pierwszokomunijne. Wiele zdrowia i błogosławieństwa Bożego życzyli przedstawiciele służby liturgicznej i parafialnych wspólnot.

  - Dziękujemy Bogu, że powołał księdza do stanu kapłańskiego. Wiemy, że był to dobry wybór. Dziękujemy Bogu, że tak się nami opiekuje, że mamy możliwość modlić się wraz z księdzem. Dziękujemy za przybliżanie nam słowa Bożego, za sakramenty i wskazówki, byśmy mogli stawać się lepszymi ludźmi i lepszymi chrześcijanami, przez co i szczęśliwszymi ludźmi. Za wszystko dziękujemy - podkreślali członkowie parafialnego chóru.

  Ks. Janusz Ostrowski nie krył wzruszenia. - O tak zorganizowanej uroczystości dowiedziałem się dopiero, kiedy proboszcz mówił, w jakiej intencji sprawuje tę Eucharystię. Dziękuję za życzliwość, za niezwykłe słowa, które usłyszałem. Pomyślałem sobie, że jeśli dzieci już o mnie wierszyki mówią, to trzeba się w końcu wziąć do pracy - śmieje się ks. Janusz.

  - Dziękuję Bogu za minione lata posługi kapłańskiej. Jestem wdzięczny Bogu za każdego człowieka, którego spotkałem na swojej drodze życia. Każde spotkanie to dar Boży. Dojrzałość człowieka mierzy się wdzięcznością. Jeżeli potrafię być wdzięczny, to znaczy, że jestem człowiekiem dojrzałym - podkreśla ks. Ostrowski.

  25 lat temu wraz z ks. Januszem Ostrowskim święcenia kapłańskie przyjęli również: ks. Norbert Andrzej Bujanowski, ks. Kazimierz Grabowski, ks. Remigiusz Klimkowski, ks. Leszek Kuriata, ks. Mirosław Lango, ks. Dariusz Leśniak, ks. Wiesław Lipka, ks. Roman Lompa, ks. Jarosław Miller, ks. Grzegorz Mocarski, ks. Andrzej Preuss, ks. Piotr Sroga, ks. Adam Turek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół