• facebook
 • rss
 • Ciepło na duszy

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 07.06.2016 10:03

  W ten sposób upamiętnili pobyt papieża na Warmii.

  W rocznicę pobytu Jana Pawła II w Olsztynie, w budynku WSD „Hosianum” poświęconym podczas wizyty przez ojca świętego, odbył się przegląd małych form teatralnych „Jan Paweł II - Apostoł Miłosierdzia”.

  Na scenie zaprezentowała się młodzież z Gimnazjum nr 24 w Olsztynie, Zespołu Szkół w Kiwitach, Zespołu  Szkół nr 3 w Nidzicy, Gimnazjum nr 3 i XI LO w Olsztynie oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 25 i nr 32 w Olsztynie. Między występami poszczególnych grup publiczność bawił klerycki zespół „Soli Deo Gloria” z warmińskiego seminarium.

  - Chcemy w ten sposób upamiętnić pobyt papieża na Warmii, a przede wszystkim chcemy spotkać się z osobą Jana Pawła II. Rozważamy jego nauczanie, koncentrując się na Miłosierdziu Bożym, a to ze względu na Rok Miłosierdzia. Tej prawdzie wiele poświęcił Jan Paweł II, on ją przybliżył całemu światu - mówi ks. Adam Bielinowicz.

  - Cieszę się, że młodzi dziś sięgają do tych myśli papieskich, które mają stanowić wytyczne w patrzeniu na Boga, człowieka i świat. Dostrzeganiu tego, co jest ważne. Cieszę się, że twórczo wracają do słów ojca świętego i na nowo rozważają papieskie przesłanie - mówi abp Józef Górzyński.

  Sala pełna jest widzów. Przyjechali ze szkół, by uczestniczyć w przeglądzie. Kim dla nich jest papież?

  - Myślę, że każdy, kto słyszy jego imię, jemu robi się ciepło na duszy. To osoba, dzięki której jesteśmy dziś wolni. Powinniśmy brać z niego przykład. To wielki człowieka. Na pewno powinien być kimś, do kogo winniśmy się modlić. Ja tak mam.  Klękam i modlę się o wstawiennictwo - dodaje Witek.

  Przegląd zorganizowali: Katedra Nauk o Rodzinie Wydziału Teologii UWM w Olsztynie, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie oraz Wydział  Nauki Katolickiej Kurii Archidiecezji Warmińskiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół