• facebook
 • rss
 • Tożsamość kapłanów

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 11.06.2016 20:55

  W dniu modlitw o uświęcenie kapłanów obchodzono jubileusze święceń.

  W Wyższym Seminarium Duchownym Metropolii Warmińskiej „Hosianum” odbył się dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.

  Spotkanie rozpoczęło się konferencją „Święty był wśród nas”, którą wygłosił rektor seminarium ks. Paweł Rabczyński. Rektor mówił o historii „Hosianum” i o 25. rocznicy pobłogosławienia w 1991 r. seminarium przez papieża Jana Pawła II. Zaprezentowane zostały zdjęcia pamiątkowe oraz krótki film o wizycie papieża w Olsztynie.

  Po  konferencji odprawiona został Msza św., której przewodniczył abp Wojciech Ziemba wraz z abp. Józefem Górzyńskim i bp. Julianem Wojtkowskim. W homilii metropolita podjął temat świętości kapłańskiej. Podkreślił, że kapłani powinni modlić się o nowe powołania. Mówił  o tożsamość kapłana, że „trzeba patrzeć na nią w różnych kontekstach, skąd on pochodzi, z jakiej rodziny, z jakiego seminarium, jak i na jego funkcję w Kościele”.

  Po Eucharystii w Refektarzu Papieskim odbyła się wspólna agape zgromadzonych kapłanów.

  Abp Wojciech Ziemba wspominał również kapłanów, którzy w tym roku obchodzą jubileusze.

  W ramach dnia modlitw o uświęcenie kapłanów obchodzono wspomnienie rocznic święceń kapłańskich:

  50-lecia kapłaństwa: ks. kan. Tadeusz Rudziński, ks. prał. kan. Bronisław Siekierski, ks. Romuald Waszkinel-Weksler, ks. kan. Zdzisław Stanik;

  oraz 25-lecia kapłaństwa: ks. Jacek Bacewicz, ks. prał. Norbert Bujanowski, ks. Kazimierz Grabowski, ks. Remigiusz Klimkowski, ks. Leszek Kuriata, ks. Mirosław Lango, ks. Dariusz Leśniak, ks. kan. Wiesław Lipka, ks. prał. Roman Lompa, ks. Jarosława Miller, ks. Grzegorz Mocarski, ks. kan. Janusz Ostrowski, ks. kan. Andrzej Preuss, ks. kan. Piotr Sroga, ks. kan. Adam Turek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół