• facebook
 • rss
 • W podziękowaniu za służbę

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 15.06.2016 10:15

  Służba liturgiczna archidiecezji warmińskiej spotka się w Świętej Lipce.

  W najbliższą sobotę (18 czerwca) w sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce odbędzie się I Archidiecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej.

  - Pragniemy zaprosić na to wydarzenie wszystkich akolitów ustanowionych i nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej wraz z rodzinami, ceremoniarzy parafialnych, lektorów, ministrantów wszystkich stopni oraz schole parafialne.

  Zamysłem tego spotkania jest nie tylko integracja środowiska, ale także podziękowanie za wierną służbę Bogu i Kościołowi - mówi ks. Bartłomiej Matczak, wicedyrektor wydziału duszpasterskiego Kurii Archidiecezji Warmińskiej.

  Podczas Mszy św., która rozpocznie się o godzinie 12.00, abp Józef Górzyński udzieli błogosławieństwa tegorocznym uczestnikom kursu ceremoniarza i ministranta słowa Bożego.

  Po Eucharystii wręczy symboliczne dyplomy i odznaczenia „Ministrant Roku”, wskazanym przez proboszcza bądź opiekuna trzem członkom parafialnej służby liturgicznej.

  - Wyróżnienie to jest podziękowaniem tym ministrantom, którzy najbardziej angażują się w służbę liturgiczną w swojej parafii. Arcybiskup chce w ten sposób wyróżnić tych, którzy nie tylko służą ale dają również świadectwo wiary w środowisku, pokazują, że warto zaangażować w Kościół - wyjaśnia ks. Matczak.

  Plan pielgrzymki:
  10.30 - rejestracja uczestników (uczestnicy otrzymują pamiątkowy znaczek i talon na obiad);
  11.30 - przygotowanie w krużgankach (po ubraniu w stroje liturgiczne nastąpi uformowanie procesji,  w której uczestniczą wszyscy członkowie służby liturgicznej)
  12.00 - Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego i obrzęd błogosławieństwa nowych ceremoniarzy i lektorów;
  13.30 - uroczyste wręczenie odznaczeń i dyplomów „Ministrant Roku”;
  14.00 - obiad;
  15.00 - wspólna zabawa i losowanie nagród. Konferencja dla akolitów i szafarzy nadzwyczajnych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół