• facebook
 • rss
 • Złoto Anieli, brązowy medal Oskara

  kfk

  dodane 20.06.2016 13:40

  Szabliści Hajduczka wywalczyli na turnieju w Ząbkach dwa medale.

  W Ząbkach koło Warszawy odbył się turniej szablistów „Młodzi Waleczni”. Wzięło w nim udział 73 zawodników z 10 klubów z całej Polski. Na zawody pojechało również 7 szermierzy klubu UKS Hajduczek Olsztyn. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych: 2001-2004 oraz 2005 i młodsi.

  W kategorii zawodników starszych walczyli: Krzysztof Rychta (2002 r.) oraz Kacper Staniszewski (2004 r.). Po walkach grupowych obaj zakwalifikowali się do fazy play  off turnieju. Kacper przegrał swoją pierwszą pucharówkę z Mateuszem Michoniem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 1:15. Krzysztof wygrał z Michałem Gachem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:1, a następnie z Janem Ploską (Kolejarz 24 Katowice) 15:7. W walce o medal przegrał ze zwycięzcą turnieju Jakubem Broniszewskim (MUKS „Victor”) 3:15 zajmując ostatecznie 7. miejsce.

  W kategorii młodszej UKS Hajduczek reprezentował Oskar Kusak. W walce o najlepszą czwórkę turnieju pokonał Pawła Wilkusa (Zagłębiowski Klub Szermierczy)  12:10. W walce o finał uległ zwycięzcy turnieju Michałowi Pradeli (Kolejarz 24 Katowice) 7:12 zajmując ostatecznie III miejsce.

  Trzy zawodniczki Hajduczka reprezentowały Olsztyn w kategorii starszej: Klaudia Malgrem (2003 r.), Pola Domżalska (2003 r.) i Amelia Marczuk (2002 r.). Po fazie grupowej pierwszą walkę pucharową Amelia Marczuk przegrała z Małgorzatą Nowicką (TMS Sosnowiec) 3:15. Pierwszą fazę play off zwycięsko przeszła Pola Domżalska pokonując Anitę Zarębę (UKS Riposta) 15:14. W kolejnej fazie bez  powodzenia walczyła z doświadczoną Aleksandrą Romańczyk (UKS Riposta), srebrną medalistką turnieju, zajmując ostatecznie 14. miejsce.

  Klaudia Malgrem, ze względu na wysoką pozycję po fazie grupowej, nie rozgrywała walki w pierwszej fazie play off. W drugiej wygrała z Angeliką Dąbrowską (AZS AWF Warszawa) 15:6. W walce o medal spotkała się ze zwyciężczynią turnieju Emilią Rowińską (AZS AWF Warszawa) przegrywając 7:15. Klaudia ostatecznie uplasowała się na 6. miejscu.

  W młodszej kategorii wiekowej wystartowała Aniela Kozłowska. Pewnie wygrała dwie grupy. W fazie pucharowej pokonała Sandrę Szymonek (TMS Sosnowiec) 12:0, a w walce o finał Aleksandrę Młynarską (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 12:2. W walce o złoty medal spotkała się z Gabrielą Wójcik (Zagłębiowski Klub Szermierczy), zwyciężając 12:1.

  - Cieszę się, że w końcu w Polsce organizowane są turnieje nie tylko dla starszych zawodników, ale też i dla zawodników z kategorii dzieci. Ten turniej był świetnie  zorganizowany, dobrze obsadzony w obu kategoriach wiekowych. Cieszą medale, bo są one efektem ciężkiej pracy zawodników, codziennych wyrzeczeń i treningów. Gratuluję wszystkim zawodnikom. Dziękuję organizatorom - mówi trener UKS Hajduczek, Adam Sobczyk.

  Zawodnicy UKS Hajduczek biorą udział w programie współfinansowanym przez urząd miasta w Olsztynie - „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

  2001-2004
  Chłopcy

  I miejsce - Jakub Broniszewski (MUKS „Victor” Warszawa)
  II miejsce - Franciszek Nowak (AZS AWF Warszawa)
  III miejsce - Ksawery Czajkowski (Kolejarz 24 Katowice)
  III miejsce - Oskar Peliński (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
  ………………………………………………
  7. - Krzysztof Rychta (UKS Hajduczek Olsztyn)
  28. - Kacper Staniszewski (UKS Hajduczek Olsztyn)

  Dziewczęta
  I miejsce - Emilia Rowińska (AZS AWF Warszawa)
  II miejsce - Aleksandra Romańczyk (UKS Riposta)
  III miejsce - Natalia Gałecka (AZS AWF Warszawa)
  III miejsce - Zuzanna Porada (TMS Sosnowiec)
  ………………………………………………
  6. - Klaudia Malgrem (UKS Hajduczek Olsztyn)
  14. - Pola Domżalska (UKS Hajduczek Olsztyn)
  25. - Amelia Marczuk (UKS Hajduczek Olsztyn)

  2005 i młodsi
  Chłopcy

  I miejsce - Benedykt Denkiewicz (UKS Szabla Ząbki)
  II miejsce - Michał Pradela (Kolejarz 24 Katowice)
  III miejsce - Oskar Kusak (UKS Hajduczek Olsztyn)
  III miejsce - Paweł Noras (Kolejarz 24 Katowice)

  Dziewczęta
  I miejsce - Aniela Kozłowska (UKS Hajduczek Olsztyn)
  II miejsce - Gabriela Wójcik (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
  III miejsce - Aleksandra Młynarska (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
  III miejsce - Maja Karlicka (Grodziski Klub Szermierczy)

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół