• facebook
 • rss
 • Najlepsze szable Warmii

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 24.06.2016 20:25

  Wojewoda Artur Chojecki spotkał się z szablistami z UKS Hajduczek.

  Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki zaprosił na spotkanie młodych szermierzy z klubu UKS Hajduczek Olsztyn, którzy podczas ostatnich Mistrzostw Polski Młodzików w szabli reprezentowali nasz region.

  - Cieszę się, że mogę spotkać się z młodymi szablistami. Szermierka to widowiskowa dyscyplina sportu, piękna i szlachetna, nawiązująca do etosu rycerskości - mówił wojewoda Artur Chojecki.

  Jak przyznał, treningi wymagają od zawodników wielu wyrzeczeń, wiele pracy, samodyscypliny. Kiedy osiąga się sukcesy, to o motywację łatwiej. Kiedy ich nie ma, przychodzą trudne chwile.

  - Jesteście dumą swoich trenerów, rodziców, ale także i naszego regionu. Reprezentowaliście województwo warmińsko-mazurskie na Mistrzostwach Polski, odnieśliście indywidualne sukcesy. Każdy z was jest dumą naszego regionu. I za to chciałbym wam podziękować - mówił wojewoda Chojecki.

  Podczas spotkania młodzi szabliści z UKS Hajduczek opowiadali o specyfice szermierki, treningach i zawodach, w których uczestniczą, jak i o swoich sukcesach. Zaprezentowali strój szablisty, jego poszczególne elementy.

  Trener Adam Sobczyk przedstawił zawodników, ich sukcesy. Przybliżył sposób pracy klubu. Podkreślał, że prowadzone są zajęcia integracyjne, gdyż wraz ze zdrowymi dziećmi w treningach uczestniczą osoby niepełnosprawne. Klub odnosi również sukcesy w szermierce zawodników na wózkach inwalidzkich.

  W spotkaniu uczestniczył również Cezary Białecki, wychowanek UKS Hajduczek, a obecnie członek kadry narodowej Polski juniorów.

  Uczestniczył w mistrzostwach świata i Europy, zdobył brązowy medal Pucharu Europy kadetów drużynowo, wicemistrzostwo Polski juniorów drużynowo i wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych drużynowo.

  W 2016 r. zdobył srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Olsztyn 2016 i srebrny medal drużynowo na Mistrzostwach Polski Seniorów w Warszawie.

  - Bardzo ważnym aspektem wychowania jest sport dzieci. Mogłoby się wydawać, że młodzi sportowcy, którzy - tak jak jest w przypadku zawodników Hajduczka - codziennie mają treningi, mogą mieć problemy w szkole. Ale to zaangażowanie powodują odwrotne skutki. Potrafią zmobilizować się w szkole, uczą się samodyscypliny, systematyczności. To później przynosi owoce, bo one dużo wymagają od siebie - mówił wojewoda.

  Na koniec spotkania szabliści podziękowali wojewodzie za zaproszenie. - Życzę wam sukcesów w następnym sezonie sportowym. Z uwagą będę przyglądać się waszym osiągnięciom - zapewniał Artur Chojecki.

  UKS Hajduczek działa od 2008 roku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie. W ramach działalności prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży, w tym również dla osób niepełnosprawnych na wózkach. W treningach uczestniczą zarówno początkujący, jak sportowcy o zaawansowanym poziomie szermierki.

  Klub należy do Polskiego Związku Szermierczego i ma jego licencję. Jest również członkiem Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu. Zawodnicy UKS Hajduczek biorą udział w programie współfinansowanym przez urząd miasta w Olsztynie - „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół