• facebook
 • rss
 • Grodzisk zdobyty

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 27.06.2016 22:00

  Dwa złote medale i trzy brązowe - to wynik szablistów na ostatnim turnieju w sezonie.

  Jeszcze nie przebrzmiał ostatni dzwonek w szkole, a już szabliści z Olsztyna pojechali na kolejny turniej szermierczy, tym razem do Grodziska Mazowieckiego. W I Otwartych Mistrzostwach Grodziska Mazowieckiego w szabli wzięło udział 11 zawodników UKS Hajduczek Olsztyn. Walczyli w dwóch kategoriach wiekowych: 2001-2004 oraz 2005 i młodsi.

  - To był ostatni turniej sezonu. Dla niektórych naszych zawodników to już czwarty z kolei weekend poza domem. Katowice, Konin, Ząbki, a teraz Grodzisk Mazowiecki - wylicza trener Adam Sobczyk.

  Jako pierwsi rywalizację rozpoczęli najmłodsi. Po walkach grupowych odbyła się faza pucharowa. Doskonale w kolejnych potyczkach radził sobie Oskar Kusak, docierając do finału, w którym pokonał Benedykta Denkiewicza (UKS Szabla Ząbki) 8:4. Najmłodszy zawodnik turnieju, Krzysztof Woźniak z Hajduczka, zakończył rywalizację na 11. miejscu.

  Równie dobrze poradziły sobie najmłodsze zawodniczki Hajduczka. Alicja Woźniak w walce o finał przegrała z Mają Karlicką (Grodziski Klub Szermierczy), zajmując ostatecznie III miejsce. Do finału zakwalifikowała się Aniela Kozłowska, która pokonała Karlicką 8:2, zostając pierwszą mistrzynią szabli w Grodzisku Mazowieckim.

  - Kolejny udany turniej. Cieszę się, bo każdy medal jest owocem wielomiesięcznych treningów. Teraz miesiąc przerwy, ale już pod koniec lipca pierwsze zgrupowanie i dwa treningi dziennie. Ale lubię to - mówi Aniela.

  W rywalizacji starszej grupy wiekowej wystartowało 7 zawodników Hajduczka. Jako pierwsi walczyli chłopcy: Krzysztof Rychta, Piotr Kozłowski, Ignacy Ignaczewski, 

  Filip Kusak i Paweł Pazerski. Najlepiej w mistrzostwach poradzili sobie Rychta i Kozłowski. Jednak tak rozłożył się poszczególne fazy pucharowe, że spotkali się w walce o medal. Lepszym okazał się Krzysztof Rychta, pokonując Piotra Kozłowskiego 15:8. W walce o finał Krzysztof przegrał z Franciszkiem Nowakiem (AZS AWF Warszawa), zajmując ostatecznie III miejsce. Piotr Kozłowski uplasował się tuż za podium, na 5. miejscu.

  Krzysztof Rychta ten sezon może uznać za bardzo udany. Rozpoczął go na 52. miejscu w klasyfikacji młodzików Polskiego Związku Szermierczego. - Na koniec sezony, po udanych startach w turniejach, Krzysztof uplasował się na 7. miejscu w Polsce. To pokazuje, jak wiele pracował i jak duży zrobił postęp - komentuje Adam Sobczyk.

  W mistrzostwach wystartowały 2 zawodniczki Hajduczka: Klaudia Malgrem i Amelia Marczuk. Po walkach w grupach zakwalifikowały się do fazy pucharowej turnieju. Doskonale radziły sobie z kolejnymi przeciwniczkami, co pozwoliło im na zajęcie bardzo dobrych miejsc. Amelia zakończyła zawody na 6. miejscu. Klaudia była o krok od złotego medalu, jednak po przegranej walce o finał zajęła ostatecznie bardzo dobre III miejsce.

  - Podobnie Klaudia, która obecnie sklasyfikowana jest na 5. miejscu w Polsce, ten sezon może uznać za udany. Kilkakrotnie była w najlepszej ósemce turniejów. Z koleżankami wywalczyły 5. miejsce drużynowo na Mistrzostwach Polski. Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników - dodaje trener.

  Zawodnicy UKS Hajduczek biorą udział w programie współfinansowanym przez urząd miasta w Olsztynie - „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

  Klasyfikacja końcowa:
  Kategoria 2005 i młodsi
  dziewczęta
  I - Aniela Kozłowska (UKS Hajduczek Olsztyn)
  II - Maja Karlicka (Grodziski Klub Szermierczy)
  III - Alicja Woźniak (UKS Hajduczek Olsztyn)
  III - Anna Kaczorowska (AZS AWF Warszawa)
  chłopcy
  I - Oskar Kusak (UKS Hajduczek Olsztyn)
  II - Benedykt Denkiewicz (UKS Szabla Ząbki)
  III - Kajetan Moczydłowski (MUKS Victor)
  III - Michał Pardela (Kolejarz 24 Katowice)
  ………………
  11. - Krzysztof Woźniak (UKS Hajduczek Olsztyn)

  Kategoria wiekowa 2001-2004
  dziewczęta
  I - Aleksandra Romańczyk (UKS Riposta)
  II - Emilia Rowińska  (AZS AWF Warszawa)
  III - Klaudia Malgrem (UKS Hajduczek Olsztyn)
  III - Natalia Gałecka (AZS AWF Warszawa)
  ……………………
  6. - Amelia Marczuk (UKS Hajduczek Olsztyn)
  chłopcy
  I - Jakub Broniszewski (MUKS Victor)
  II - Franciszek Nowak (AZS AWF Warszawa)
  III - Krzysztof Rychta (UKS Hajduczek Olsztyn)
  III - Jan Ignasiak (Grodziski Klub Szermierczy)
  ……………………
  5. - Piotr Kozłowski (UKS Hajduczek Olsztyn)
  9. - Ignacy Ignaczewski (UKS Hajduczek Olsztyn)
  11. - Filip Kusak (UKS Hajduczek Olsztyn)
  21. - Paweł Pazerski (UKS Hajduczek Olsztyn)

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół