• facebook
 • rss
 • Zgarnij 20 tysięcy

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 07.07.2016 13:55

  Promują działania związane z upowszechnianiem wiedzy o dziedzictwie kulturowym.

  Do 26 września 2016 r. trwa Konkurs Generalnego Konserwatora Zabytków na najlepszy projekt edukacyjny o dziedzictwie.

  - Pragniemy promować działania związane z upowszechnianiem wiedzy o dziedzictwie kulturowym oraz wzmocnienie świadomości społecznej dotyczącej wartości zabytków - mówi Agnieszka Gajc, koordynator konkursu.

  Podkreśla, że do konkursu mogą przystąpić właściciele, posiadacze i zarządcy obiektów lub obszarów wpisanych do rejestru zabytków oraz podmioty, które współorganizowały z nimi projekty zrealizowane w 2015 roku.

  - Działania edukacyjne to zestaw różnych działań zaplanowanych w określonym czasie, skierowanych do zdefiniowanej grupy docelowej, których celem jest doprowadzenie do wzrostu poziomy wiedzy, zmiany myślenia lub zachowania wobec określonego problemu społecznego, które prowadzą do niwelowania barier społecznych - wyjaśnia koordynator.

  By wziąć udział w konkursie, należy zgłaszać projekty, które upowszechniały wiedzę o konkretnym zabytku, zabytkach lub przestrzeni zabytkowej, bądź też przyczyniły się do zwiększania świadomości społecznej dotyczącej wartości i znaczenia konkretnych obiektów zabytkowych i wpływały na zwiększenie przekonania o potrzebie zachowania zabytków w dobrym stanie.

  - Przyjmujemy zgłoszenia w trzech kategoriach. Pierwsza to projekcje, wykłady, warsztaty, druga - aktywności plenerowe, zaś trzecia - wystawy i projekty multimedialne - wylicza Agnieszka Gajc.

  Zwycięski projekt otrzyma 20 000 zł nagrody, kolejne - 15 000 zł i 10 000 zł.

  Konkurs ogłaszany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nadzór nad nim sprawuje Generalny Konserwator Zabytków.

  Więcej informacji dotyczących konkursu znajduje się na stronie internetowej Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół