• facebook
 • rss
 • Wystarczy wyjść z domu

  lc

  dodane 10.07.2016 09:50

  Fundacja Idź Dalej zaprasza do udziału w projekcie "Szlak Jakubowy - europejskie dziedzictwo u progu twojego domu".

  Projekt ma na celu promocję warmińskiego odcinka Camino de Santiago, przybliżenie języka i kultury Hiszpanii oraz integrację pielgrzymów jakubowych i lokalnego środowiska caminowego.

  - Po pierwsze chcemy trafić do osób, które już wiedzą, czym jest Camino. Wielu mieszkańców Olsztyna było na Szlaku św. Jakuba w Hiszpanii, wędrowało którymś z polskim odcinków Camino lub planuje wyprawę w przyszłości. Chcielibyśmy takie osoby zaangażować we wspólne działania na rzecz lokalnego odcinka szlaku. Po drugie, celem projektu jest propagowanie idei pielgrzymowania wśród mieszkańców miasta i powiatu olsztyńskiego - chodzi nam o takie pielgrzymowanie, które można rozpocząć "od progu własnego domu", indywidualnie, prosto - tłumaczy Agnieszka Jaworska, prezes Fundacji.

  Do projektu zostanie zakwalifikowanych 12 osób, które bezpłatnie przejdą 4-miesięczny kurs języka hiszpańskiego, wezmą udział w 3-dniowej wizycie studyjnej w Toruniu, przejdą również szkolenie dla liderów i warsztaty dot. Camino de Santiago oraz zdobędą wiedzę z zakresu zakładania stowarzyszenia - Bractwa Jakubowego.

  Projekt jest kolejnym działaniem Fundacji Idź Dalej - już drugi rok w Centrum św. Jakuba w Olsztynie odbywają się cykliczne spotkania opowiadające o Camino. - Niektórzy wędrowali z nami lokalnie (jednodniowe przejścia na trasie Barczewo-Olsztyn-Gietrzwałd-Stare Jabłonki-Ostróda), inni w Hiszpanii, bo w maju z siedmioma pielgrzymami z Olsztyna dotarliśmy do Composteli. Mówią oni otwarcie, że gdy przychodzili na spotkania to jedynie marzyli, że kiedyś mogliby wyruszyć na Camino i nie spodziewali się, że ich marzenie może się tak łatwo spełnić, że dosłownie wystarczy wyjść z domu by ruszyć na szlak jakubowy. Dla nas to właśnie jest najważniejsze, że coraz więcej osób nabiera odwagi by samemu doświadczyć Camino - mówi A. Jaworska.

  Żeby zgłosić się do projektu, należy wypełnioną ankietę (dostępna TUTAJ) wysłać do 31 lipca 2016 roku na adres e-mail fundacjaidzdalej@gmail.com lub pocztą tradycyjną na adres Fundacja Idź Dalej, ul. Daniłowskiego 6/35 01-833 Warszawa z dopiskiem: Projekt FIO.

  Projekt "Szlak jakubowy - europejskie dziedzictwo u progu twojego domu" jest finansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu 507 600 706.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół