• facebook
 • rss
 • Siedem inwestycji

  kfk

  dodane 11.07.2016 13:28

  Na drogach Warmii i Mazur będzie bezpieczniej.

  Na spotkaniu w urzędzie wojewódzkim wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał decyzje o przeznaczeniu 48,5 mln zł na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na Warmii i Mazurach.

  - Dziś chciałbym symbolicznie podpisać skierowanie do realizacji siedmiu inwestycji, które dotyczą naszego województwa, a dotyczą realizacji Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych - mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

  Wyjaśniał, że jego celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w małych miejscowościach, przez które przechodzą drogi krajowe. Pieniądze na realizację programu pochodzą z oszczędności uzyskanych przez ogłaszanie przetargów na budowę dróg krajowych.

  - Często jest tak, że zaplanowane koszty realizacji dużych inwestycji są wyższe niż ceny proponowane przez oferentów biorących w nich udział. Z tej puli powstaje rezerwa, która w części zostanie przekazana na realizację tego programu - mówił minister.

  Finansowanie zyskało siedem inwestycji drogowych, w tym budowa ciągu pieszo-rowerowego na odcinku drogi krajowej nr 51 od Dywit do skrzyżowania z drogą do Kieźlin, fragmenty drogi krajowej nr 53 w Szczytnie, budowa ronda i chodnika ze ścieżkami rowerowymi w ciągu drogi krajowej nr 51 w Lidzbarku Warmińskim, przebudowa DK nr 63 w Węgorzewie, budowa zatok autobusowych na drogach krajowych nr 16, 57 i 58 w okolicach Ełku, budowa przepustu i likwidacja osuwiska w rejonie 272. kilometra drogi krajowej nr 16 oraz rozbudowa drogi krajowej nr 63 w Orzyszu.

  - Pytano mnie o kryteria, jakimi kierowaliśmy się przy wyborze tych miejsc. Są to miejsca, gdzie zdarzają się wypadki lub drogi są w takim stanie, że mogą być przyczyną wypadków - wyjaśniał Jerzy Szmit.

  Według informacji przedstawionych na konferencji przez dyrektora oddziału olsztyńskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosława Nicewicza, większość tych prac powinna rozpocząć się w tym roku.

  W przyszły poniedziałek nastąpi symboliczne wkopanie łopaty pod budowę południowej obwodnicy Olsztyna. - Chcemy pokazać, że prace idą zgodnie z harmonogramem - zapowiedział wiceminister.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół