• facebook
 • rss
 • Na ostatni guzik

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 12.07.2016 17:55

  19 i 20 lipca do Olsztyna przyjadą młodzi w ramach ŚDM.

  Prawie siedmiuset pielgrzymów - z Francji, Niemiec, Austrii, Rosji i Łotwy - będzie gościć na terenie archidiecezji warmińskiej. Ci uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, zanim spotkają się w Krakowie z papieżem, będą mieć okazję poznania Warmii i Mazur.

  Gospodarzami gości z Francji będzie parafia Miłosierdzia Bożego, Chrystusa Odkupiciela Człowieka oraz Matki Bożej Fatimskiej, na terenie której będą przebywać również młodzi z Łotwy. Rosjan gościć będzie parafia św. Anny w Olsztynie, zaś Austriaków - św. Jakuba.

  Uczestnicy ŚDM przyjadą do Olsztyna 19 i 20 lipca, by 27 lipca wyjechać do Krakowa. Podczas pobytu czekają na nich atrakcje, w tym wizyta w Ostródzie, Fromborku czy zwiedzanie Olsztyna. Będą nie tylko uczestniczyć w uroczystościach religijnych, ale również zapoznają się z historią, kulturą i atrakcjami turystycznymi regionu.

  - Przygotowania są dopięte na ostatni guzik. Mamy 152 wolontariuszy, którzy będą czuwać nad wszystkim - mówi ks. Jarosław Dobrzeniecki, diecezjalny koordynator Światowych Dni Młodzieży. - Będą towarzyszyć młodzieży od chwili przyjazdu do samego wyjazdu do Krakowa. Będą pomagać w dotarciu do rodzin czy do danych punktów programu, będą pomagać w wydawaniu posiłków. Każda grupa pielgrzymów jest podzielona na 50-osobowe podgrupy. Do każdej z nich będą przydzieleni wolontariusze, którzy posługują się językiem danej grupy - tłumaczy ks. Dobrzeniecki.

  Główne warmińskie uroczystości religijne odbędą się w sobotę 23 lipca. Młodzież wyruszy w tym dniu spod konkatedry św. Jakuba w Olsztynie na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. Tam będą uczestniczyć we Mszy św., która rozpocznie się o godz. 15.00. Wieczorem odbędzie się  koncert „Mocni w wierze”.

  Następnego dnia, w niedzielę, młodzi spędzą dzień wraz z rodzinami, u których zostaną zakwaterowani. 27 lipca wyjadą do Krakowa na spotkanie z papieżem  Franciszkiem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół