• facebook
 • rss
 • To wasze dzieło

  Łukasz Czechyra

  dodane 24.07.2016 15:23

  Wierni z parafii św. Anny w Olsztynie przeżywali niezwykły jubileusz - 25-lecie parafii.

  Parafia została powołana 25 kwietnia 1991 roku przez bp. Edmunda Piszcza. Pierwsza Msza św. (jeszcze na placu) odbyła się 7 lipca 1991 roku, a rok później rozpoczęła się budowa kościoła. Świątynię (do której kamień węgielny poświęcił Jan Paweł II podczas pobytu w Olsztynie) konsekrował 13 lipca 1997 roku abp Edmund Piszcza.

  Właśnie abp Piszcz przewodniczył uroczystej Mszy św. jubileuszowej. - To dla nas wielkie wyróżnienie. Ksiądz arcybiskup powołał do istnienia parafię, później konsekrował świątynię, a dziś razem z nami modli się, wzbogaca nas swoim słowem i myślę, że razem z nami dziękuje za tę parafię, za dobro jakie przez te lata się dokonało - powiedział ks. Hubert Tryk, proboszcz, parafii św. Anny.

  - Ja ze swojej strony czyniłem starania, ale to, że zaistniała tu wspólnota, że powstał kościół, to jest wasza zasługa - zwrócił się do parafian abp Piszcz. W homilii przypomniał, jak ważna jest więź z Jezusem, a ta więź to miłość. - Miłość, jakiej nas uczył Chrystus, cechowały bezinteresowność, poświęcenie i wierność. Można powiedzieć, że wierność jest miarą naszej miłości. Bo nie jest sztuką kochać człowieka, nie jest sztuką kochać Boga. Sztuką jest kochać do końca. Uczmy się tego od Jezusa - powiedział abp Piszcz.

  Msza św. zakończyła się procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, a następnie odbył się festyn parafialny.

  Dziś wieczorem (godz. 18) w parafii św. Anny odbędzie się jeszcze uwielbienie Boga przez modlitwę i śpiew za 25 lat parafii. Należy przynieść ze sobą świecę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół