• facebook
 • rss
 • Wyrwać z samotności

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 13.08.2016 17:58

  Caritas uruchamia program aktywizacji osób starszych i samotnych.

  Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak w małych miejscowościach powszechne jest zjawisko opuszczony starszych osób, ich samotności. - Poza tym tam osoby starsze nie mają możliwości pójścia do teatru, filharmonii. Nie mają styczności z kulturą. Często popadają w marazm, jedynie trwanie. Właśnie tym osobom chcemy pomóc - mówi Aleksandra Ptak z Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

  Aleksandra jest koordynatorem programu skierowanego do osób starszych „Kultura dla każdego” i realizowanego przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

  Projektem objętych zostanie czterdzieści osób w wieku powyżej  60 lat, nieaktywnych zawodowo, z terenów pięciu gmin: Bisztynek, Barciany, Korsze, Reszel i Srokowo. Jednym z kryteriów uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach i wydarzeniach kulturalnych będzie również kryterium  dochodowe.

  - Chcemy umożliwić tym osobom szerszy dostęp do edukacji i kultury. Odbędą się zajęcia z historii i dziedzictwa kulturowego Polski, z kinematografii, teatru, opery i muzyki poważnej - wymienia Aleksandra.

  Będzie siedmiodniowy wyjazd do Krynicy Morskiej oraz wycieczka do pięciu najważniejszych miast dla kultury Polski

  - Pragniemy, by każdy w swej jesieni życia mógł przeżyć ekscytujący czas, spędzić go wraz z innymi - mówi Aleksandra. Nie zabraknie również wspólnych wyjść do kina, teatru, planetarium czy filharmonii.

  - Na zgłoszenia czekamy do 26 sierpnia. Można do nas przyjść osobiście, choć zapewne dla osób z gmin objętych programem nie będzie to proste. Dlatego przyjmujemy również zgłoszenia telefonicznie, pod numerem 89 534 01 17 - mówi Aleksandra.

  Dzięki temu, iż program współfinansowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych, jego uczestnicy będą mogli bezpłatnie skorzystać ze wszystkich wymienionych atrakcji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół