• facebook
 • rss
 • W cieniu miłości

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 18.08.2016 20:35

  Wspólnota jest zadaniem dla każdego z nas.

  Kościół w Nowym Kawkowie wypełnił się oazowiczami. Ci najmłodsi nie mieli nawet roku, najstarszym już siwizna przyprószyła włosy. Świątynia wypełniła się śpiewem: "Duchu Święty, przyjdź, Duchu Święty, przyjdź...". Zawiązaniem wspólnoty rozpoczął się dzień wspólnoty, na który przybyli uczestnicy rekolekcji Oazy Dzieci Bożych III, Oazy Nowego Życia II z Fromborka oraz Oazy Rodzin z Olsztyna.

  - Jezus mówi: "Gdzie dwóch lub trzech zgromadzi się w imię moje, tam jestem wśród nich". Bóg jest pośród nas, cieszy się naszym spotkaniem - powiedział ks. Radosław Czerwiński, moderator ONŻ II.

  Sercem każdego spotkania jest Msza św. Tej przewodniczył ks. Bartłomiej Matczak. - Wspólnota jest zadaniem dla każdego z nas, byśmy unikali pozoru bycia razem, a szukali wspólnoty życiowej, która jest posłana, by nieść światu Chrystusa. Nieśmy Go wszędzie tam, gdzie ludzie są spragnieni. Gdzie ludzie nas atakują i krytykują. Nieśmy tam Chrystusa. Bo każdy atak jest wołaniem o miłość Bożą. Po to otrzymaliśmy Ducha Świętego - mówił.

  Mówił o zagrożeniach, kiedy wspólnota zamyka się na innych. - Nikt nie jest w stanie przyjść, bo my już jesteśmy tak zaprzyjaźnieni, nam jest już tak dobrze, że nie ma miejsca dla kogoś, kto pragnie być z nami. Wspólnota musi być życiodajna, ma dawać życie. Na ile ktoś, kto do was przychodzi, może wypocząć w cieniu waszej miłości, waszej jedności? I o tę jedność trzeba się modlić. Szatan właśnie uderza w jedność - mówił ks. Bartek.

  Potem nadszedł czas świadectw, kiedy uczestnicy poszczególnych rekolekcji mówili o swojej relacji z Bogiem, o swoim życiu i drodze, po której kroczą.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół