• facebook
 • rss
 • Pytajcie Maryję o drogę

  Łukasz Czechyra

  dodane 27.08.2016 17:37

  W Nikielkowie odbyły się uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej, a także 650-lecia miejscowości.

  Do Nikielkowa najpierw przybyła pielgrzymka z Olsztyna, z parafii św. Anny. - Chcemy dziś dziękować Bogu za ten piękny kościół, nad którym czuwa Matka Boża Częstochowska, ale też za 650-lecie tej miejscowości, za możliwość kontynuowania i rozwijania dziedzictwa duchowego i kulturowego tej ziemi. Chcemy też dziękować Bogu za płody ziemi, za to, że dostaliśmy piękną pogodę na dokończenie żniw - mówił ks. kan. Hubert Tryk, proboszcz.

  Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Wojciech Ziemba, metropolita warmiński. - Można powiedzieć, że nosicie imię Maryi, aby z większą śmiałością prosić Ją o radę. Żeby móc zapytać o drogę, którą należy wybrać. Maryja z pewnością doradzi, przypomni to samo polecenie, które skierowała w Kanie Galilejskiej: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” - zwrócił się do wiernych abp Ziemba. Przypomniał także, że obchodzimy 1050. rocznicę chrztu Polski. - Chrzest narodu, jak i każdego człowieka, jest wielkim darem, ale też zobowiązaniem. Módlmy się o wierne zachowanie chrześcijańskiego dziedzictwa naszej ojczyzny. Niech wstawiennictwo Maryi Częstochowskiej sprawi, abyśmy zasłużyli na błogosławieństwo życia wiecznego - powiedział metropolita.

  Eucharystię uświetnił śpiewem chór Bel Canto. Na zakończenie uroczystości została poświęcona tablica upamiętniająca 650-lecie Nikielkowa, a pod nią złożono kapsułę czasu. Znalazły się w niej m.in. aktualne wydania lokalnej prasy, także gazetki parafialnej oraz list do przyszłych pokoleń.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół