• facebook
 • rss
 • Wszystko zawdzięczamy Bogu

  Łukasz Czechyra

  dodane 04.09.2016 15:25

  Warmińskie Święto Plonów i ekologicznej zdrowej żywności w Świątkach.

  Powiatowo-gminne dożynki w Światkach rozpoczęły się od uroczystej Mszy św. w kościele śś. Kosmy i Damiana. Eucharystii przewodniczył abp Józef Górzyński, on też poświecił przyniesione przez rolników wieńce dożynkowe - utworzone z płodów rolnych.

  - Święto plonów jest tym, co człowieka strudzonego stawia w odpowiedniej perspektywie. Ta właściwa perspektywa to świadomość tego, że człowiek wszystko otrzymał od Boga i za to wszystko wdzięczność Bogu wyraża. To ustawia porządek naszej codzienności - mówił w homilii abp Górzyński.

  Zaznaczył w swoim słowie skierowanym, do wiernych, jak ważna jest wdzięczność i umiejętność przyjmowania darów, a także umiejętność wykorzystania tego, co się posiada.

  - Człowiek ma właściwą perspektywę, kiedy potrafi poprosić Boga o to, by błogosławił mu w trudzie, a potem potrafi przynieść owoce tego trudu i Bogu ofiarować. Ofiarować z wdzięcznością czyli sercem, które - wdzięczne - umie gospodarować wszystkim, co otrzymuje, by było to z pożytkiem dla świata i dla nieba - powiedział abp Górzyński.

  Proboszcz parafii w Świątkach, ks. kan. Eugeniusz Bartusik podziękował na zakończenie Mszy św. abp. Górzyńskiemu za przewodniczenie modlitwie i wszystkim zebranym za przybycie. Zwrócił się również do rolników. - Mówię do was ja, skromny syn polskiego chłopa. Do tych co nas żywią i bronią mówię: szczęść wam Boże! - powiedział ks. Bartusik.

  Po Mszy św. korowód dożynkowy udał się parku wiejskiego w Światkach, gdzie odbyła się dalsza część dożynek połączona z koncertami, konkursami kulinarnymi, pokazami sztuki ludowej, degustacjami warmińskich specjałów i innymi atrakcjami.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół