• facebook
 • rss
 • Mądrze pomagać

  Łukasz Czechyra

  dodane 07.09.2016 09:36

  Studniówka Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.

  To już pewna tradycja, która odbywa się w 16 miastach Polski. Wolontariusze Szlachetnej Paczki oraz Akademii Przyszłości zaprosili mieszkańców Olsztyna najpierw do wspólnego odtańczenia poloneza, a potem przekonywali, że warto pomagać i walczyć z biedą. Poloneza poprowadził Szymon Puławski z Olsztyńskiej Grupy Wodzirejów.

  Studniówka to czas, kiedy startuje rekrutacja SuperW. - W województwie warmińsko-mazurskim potrzebujemy w tym roku 520 wolontariuszy. Ich zadaniem jest wsparcie liderów regionu, a przede wszystkim poznanie konkretnej rodziny, stworzenie jej opisu, włączenie do bazy, a potem kontakt z darczyńcami i przekazanie paczki. Wolontariusz musi mieć skończone 18 lat. Przede wszystkim musi być to osoba otwarta, która chce mądrze pomagać - tłumaczy Anna Formella, koordynator wojewódzki Szlachetnej Paczki. Aplikować można na stronie www.superw.pl.

  Oprócz wolontariuszy, którzy będą działać na rzecz rodzin w Szlachetnej Paczce, potrzeba również 40 osób, które co tydzień będą się spotykać z podopiecznymi w ramach Akademii Przyszłości. - Te spotkania bardzo wiele mówią o nas, nad czym sami, jako wolontariusze, powinniśmy pracować. Dzieci są niesamowite - oddają nam swoją energię, radość, serdeczność. Nawet nie chodzi o to, żeby dać im coś praktycznego, namacalnego. Wystarczy im ciepłe słowo, wsparcie, świadomość, że są ważni, pokazać świat z innej perspektywy niż go widzą na co dzień. Spotykamy ich potem na różnych etapach ich życia, kiedy pojawia się u nich uśmiech na nasz widok, to jest coś, czego nie da się dostać, kupić - podkreśla Iwona Koniuch, koordynator wojewódzki Akademii Przyszłości.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół