• facebook
 • rss
 • Pomnik ciężkiej pracy

  Łukasz Czechyra

  dodane 08.09.2016 16:58

  W Żelaznej Górze otwarto Środowiskowy Dom Samopomocy.

  Ośrodek ma wspierać osoby przewlekle psychicznie chore, osoby upośledzone umysłowo oraz osoby wykazujące inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych. Placówka mieści się w wyremontowanym budynku po szkole podstawowej, pomieści 30 osób.

  Uroczystości inaugurujące działalność ośrodka rozpoczęły się od Mszy św. w kościele pw. Świętej Rodziny w Żelaznej Górze. Modlitwie przewodniczył abp Józef Górzyński, który przypomniał, że wszystkie nasze dzieła zawsze powinniśmy zawierzyć Bogu, by On je pobłogosławił. - Zaczynamy dziś wspaniałe dzieło. Chcemy je polecić Bogu, by swoją Opatrznością prowadził umysły i ręce tych, którzy opiekują się tym domem - powiedział.

  W homilii, nawiązując do słów św. Pawła, przypomniał, że każdy człowiek, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajduje, powinien przeżywać swoje życie godnie. - Świat często nie rozumie tej chrześcijańskiej koncepcji człowieka, w której jest miejsce na pomoc, miłosierdzie. Nie można wyrazić swojej miłości do Boga inaczej niż poprzez postawę wobec drugiego człowieka. Św. Jan Paweł II bardzo mocno podkreślał, że nikt nie może człowieka zrozumieć do końca bez Chrystusa. Człowiek sam siebie i drugiego, i Boga nie zrozumie bez Chrystusa. To jest miara naszego człowieczeństwa - zaznaczył abp Górzyński.

  Po Eucharystii zebrani udali się do ośrodka, gdzie były okolicznościowe przemówienia, gratulacje i wręczenie prezentów dla dyrekcji ośrodka. - To wielka chwila dla naszej gminy. Myślę, że to wydarzenie będzie takim pomnikiem ciężkiej pracy, dzięki któremu mieszkańcom będzie się żyło łatwiej i spokojniej. Dzięki Środowiskowemu Domu Samopomocy jego mieszkańcy otrzymają niezbędne wsparcie społeczne, nauczą się samodzielności i wiary we własne możliwości, jednocześnie integrując się ze społeczeństwem - podkreśla Tomasz Sielicki, wójt gminy Braniewo.

  W ośrodku znajdują się: 7 sal terapeutycznych, pracownia komputerowo-multimedialna, gospodarstwa domowego, ogrodnicza oraz stolarnia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół