• facebook
 • rss
 • Idź i głoś

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 22.09.2016 11:15

  Konferencje rejonowe mają przybliżyć tematykę nowego roku duszpasterskiego.

  W archidiecezji warmińskiej  trwają jesienne konferencje rejonowe, czyli spotkania kapłanów i katechetów. Tradycyjnie ich tematyka dotyczyła nowego roku duszpasterskiego, któremu przyświeca hasło: „Idź i głoś”. - Ten rok ma uświadomić wszystkim wierzącym misję, do jakiej zostali powołani. Bo chrzest do dar nie dla samego siebie, ale to dar, który mówi: „Wstań, idź i głoś” - mówi ks. Bartłomiej Matczak z wydziału duszpasterskiego kurii archidiecezji warmińskiej, odpowiedzialnego za organizację konferencji.

  Podczas konferencji podkreślana jest rola komunikacji. - Przeciętny Polak spędza w nim średnio pięć godzin dziennie. I to jest przestrzeń, którą Kościół, wspólnota ludzi wierzących, powinna zagospodarować tak, żeby tą drogą docierać do człowieka z Ewangelią - podkreśla ks. Bartek.

  Podczas konferencji poruszany jest temat kompetencji osób, które chcą się zaangażować w życie Kościoła. Prezentowana jest idea mającej powstać szkoły wolontariatu parafialnego, której zadaniem będzie profesjonalizacja zadań wykonywanych w parafii. - Będziemy oferować kursy z prowadzenia parafialnych mediów społecznościowych, organizacji festynów, organizacji czasu wolnego dzieciom i młodzieży, czy też organizacji działalności charytatywnej  w parafii - wyjaśnia  ks. Matczak.

  Przyszły rok to również rok poświęcony Matce Bożej. Setna rocznica objawień w Fatimie, 140-lecie objawień w Gietrzwałdzie, 50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i 300. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

  Na konferencjach wykład głosił ks. Damian Chrzanowski, który mówił o współczesnym przepowiadaniu, o tym, w jaki sposób należałoby powiązać liturgię, życie i słowo Boże w codzienności. Wykład ma uświadomić, zarówno katechetom jak i kapłanom, jak ważna w liturgii jest rola słowa Bożego, które ma charakter sakramentalny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół