• facebook
 • rss
 • W Kościele jest wolność, czaisz?

  Łukasz Czechyra

  dodane 24.09.2016 21:08

  Ponad 1600 młodych osób przyjechało do Rybak na spotkanie "Misja Effatha".

  Młodzież z archidiecezji warmińskiej przyjechała do Rybak, by wspólnie rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył abp Józef Górzyński. - Niektórzy mówią, że sakrament bierzmowania to sakrament pożegnania z Kościołem. Chcemy z tym skończyć - to nie jest ani śmieszne, ani nie powinno nam to dawać spokoju, że wielu młodych ludzi rzeczywiście rezygnuje ze swojej obecności w Kościele po przyjęciu bierzmowania. To rzecz, która nas powinna niepokoić i z którą musimy się zmierzyć - mówi ks. Bartłomiej Matczak z Wydziału Duszpasterskiego Kurii Archidiecezji Warmińskiej, organizatora spotkania.

  Podczas spotkania wystąpiła grupa „Wyrwani z Niewoli” - Jacek "Heres" Zajkowski i Piotr Zalewski. Przez rap i swoje świadectwo ewangelizowali zebraną młodzież. - W Kościele jest wolność, czaisz? Żadne zakazy, najprawdziwsza wolność - mówili młodzieży. O swoim nawróceniu mówił Piotr. - Trafiłem do kościoła, zobaczyłem, jak ksiądz idzie do konfesjonału i poczułem ogromną potrzebę spowiedzi. Rypnąłem na kolana i pierwszy raz w życiu powiedziałem prawdę o sobie - opowiadał raper.

  Zachęcali młodych, by zaufali Chrystusowi, bo tylko On daje prawdziwą wolność.

  Po występie Wyrwanych z Niewoli miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo „effatha”, podczas którego młodzi ludzie otrzymali nieśmiertelniki z napisem „Kto wytrwa do końca, będzie zbawiony (Mk 13, 13b)”. - Nieśmiertelniki to coś, co buduje tożsamość - pokazuje, co wybrałem, kogo wybrałem. Chodzi o to, że życie z Chrystusem to nie przygoda od sakramentu do sakramentu, ale przygoda na całe życie i wygrywa ten, kto walczy. Chcemy walczyć o Chrystusa w życiu tych młodych ludzi - zaznacza ks. Matczak.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół