• facebook
 • rss
 • Ubi Caritas

  Łukasz Czechyra, kgaj

  dodane 06.10.2016 16:23

  Brigitta Otto została doceniona za jej zaangażowanie i niesienie pomocy.

  Podczas tegorocznej gali Ubi Caritas, która odbyła się w Teatrze Kamienica w Warszawie, Kapituła nagrody nominowała Brigittę Otto w kategorii „Darczyńca”.

  Pani Brigitta Otto od kwietnia 2004 roku wspiera finansowo dożywianie uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Butrynach i pomaga materialnie kilku rodzinom w parafii św. Jakuba Apostoła w Butrynach. Pani Brigitta mieszka w Limburgu (Hesja) w Niemczech i jest emerytowaną nauczycielką klas początkowych Szkoły Podstawowej Atzelschule w Bad Camberg. W dziele pomocy wspierana jest przez swojego męża Volkera Otto, emerytowanego kierownika Szkoły Podstawowej w Erbach. W celu efektywniejszego pozyskiwania środków finansowych zaangażowała mnóstwo darczyńców i sponsorów nie tylko ze swojego środowiska. Wspierana jest przez rodziców uczniów i Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej Atzelschule w Bad Camberg, Szkoły Podstawowej w Erbach oraz Szkoły Podstawowej w Staffel z kierowniczką Szkoły Hanne Balmert-Burggraf na czele. W pozyskiwaniu pieniędzy pomagają pani Otto Koło Rodzin Katolickich nr 3 w Bad Camberg oraz sam burmistrz miasta Bad Camberg Wolfgang Erk.

  Uczniowie z Butryn utrzymują z panią Brigittą Otto ożywiony kontakt. Regularnie wysyłają do niej zdjęcia i wykonywane przez siebie prace plastyczne w formie podziękowań i życzeń na różne okazje. Wiosną 2008 roku odwiedziła uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Butrynach i rodziny, którym pomaga. Pani Brigitta Otto jeszcze w listopadzie 2004 r. wysłała do Butryn 600-kilogramową spedycję z ubraniami, zabawkami i artykułami spożywczymi. Także dzięki jej wielkim staraniom placówka wspierana była przez Fundację Günthera Jaucha (Günther-Jauch-Stiftung), popularnego dziennikarza i prezentera niemieckich telewizji.

  Metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba w 2014 roku uhonorował Brigittę Otto orderem dla Zasłużonych Archidiecezji Warmińskiej Prodesse Auso za ofiarną pomoc i wsparcie ludzi potrzebujących.

  W imieniu Birigitty Otto po nagrodę do Warszawy pojechali Maria Laskowska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Butrynach, i Krzysztof Gajewski, opiekun Szkolnego Koła Caritas Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Butrynach, najstarszego koła w archidiecezji warmińskiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół